Blind tennis: Dwa medale Polaków na mistrzostwach świata

Z dwoma krążkami powrócą do kraju polscy tenisiści, którzy w dniach 9-11 maja rywalizowali w hiszpańskim Alicante o medale mistrzostw świata. Po srebro w kategorii B3 sięgnął Grzegorz Kurpiński, brąz w kategorii B2 wywalczył natomiast Marcin Król.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

„Niewidomi grają w tenisa! Szansa na medale w Hiszpanii” – taką nazwę nosił powstały w serwisie polakpotrafi.pl projekt, którego celem było zebranie pieniędzy na wyjazd biało-czerwonych na mistrzostwa świata w tenisie ziemnym dla osób z dysfunkcją narządu wzroku (International Blind Tennis Tournament: Spain 2017). Akcja zakończyła się sukcesem. W serwisie crowdfundingowym finansową pomoc zadeklarowało ponad 200 osób. Dzięki ich wsparciu na konto projektu wpłynęło aż 45 495 złotych, celem było 40 tysięcy. Za kwotę tę możliwe było wysłane do Hiszpanii siedmiu zawodników i dodatkowo trzech osób pełniących funkcję opiekunów-przewodników.

W Hiszpanii o krążki mistrzostw świata rywalizowano w trzech kategoriach – w B1, do której przyporządkowani są zawodnicy niewidomi, oraz w B2 i B3, w której startują gracze słabowidzący. Biało-czerwoni swoją postawą na korcie pokazali, że zebrane na ich wyjazd pieniądze nie zostały zmarnowane. W 100 procentach wykorzystali daną im szansę i odwdzięczyli się się kibicom dwoma medalami. Najlepiej z wysłanej do Alicante siódemki zaprezentował się Grzegorz Kurpiński, który w kategorii B3 dotarł do samego finału. W finale tym uznać musiał wyższość Brytyjczyka Chrisa Baily’ego i ostatecznie sięgnął po srebro. Brąz w zmaganiach w kategorii B2 wywalczył Marcin Król.

Medaliści mistrzostw świata:

B1 mężczyźni:
* Złoto: HUMIHIRO ONO (Japonia)
* Srebro: ALEX ZACARÉS (Hiszpania)
* Brąz: TOSHIO OSHIRO (Japonia)

B2 mężczyźni:
* Złoto: XIMO GARCÍA (Hiszpania)
* Srebro: BYEONG SO (Korea Południowa)
* Brąz: MARCIN KRÓL (Polska)

B3 mężczyźni:
* Złoto: CHRIS BAILY (Wielka Brytania)
* Srebro: GRZEGORZ KURPIŃSKI (Polska)
* Brąz: WILLEM ROODE (Wielka Brytania)

B1 kobiety:
* Złoto: AYA UCHIDA (Japonia)
* Srebro: DANIELA PIERRI (Włochy)
* Brąz: ANA ARENAS (Meksyk)

B2 kobiety:
* Złoto: CHIZUKO HARA (Japonia)
* Srebro: BRENDA CASSELL (Wielka Brytania)
* Brąz: ADRIANA SANCHEZ (Meksyk)

B3 kobiety:
* Złoto: CHARLOTTE SCHWAGMEIER (Niemcy)
* Srebro: ALEJANDRA SÁNCHEZ (Meksyk)
* Brąz: ODETTE BATTAREL (Francja)

————

Fot.: Blind Tennis Polska.
Wyniki udostępnione dzięki uprzejmości FRANCISCO VERDÚ BAEZA z I.B.T.A.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL