Boccia: Medale biało-czerwonych w Czechach

W czeskim Havirovie zakończyła się 23. edycja międzynarodowego turnieju bocci Czech Boccia Tour 2020 z udziałem polskiej reprezentacji. Biało-czerwoni ośmiokrotnie meldowali się na podium, aż czterokrotnie przy tym zdobywając złoto.

Rozgrywki u naszych południowych sąsiadów zapoczątkowała rywalizacja par BC3 i BC4 oraz drużyn BC1/BC2, która zwieńczona została przez naszych zawodników dwoma złotymi krążkami, a także srebrem i brązem. Bezkonkurencyjny w zmaganiach BC3 okazał się nasz etatowy duet Edyta Owczarz (asystentka Krystyna Owczarz) wraz z Damianem Iskrzyckim (asystent Dariusz Borowski), rozprawiając się w wielkim finale ze Zbigniewem Bednarkiem (asystentka Anna Stasiak) oraz Jarosławem Plewą (asystent Zbigniew Plewa). Ze złotego medalu w BC4 cieszyli się z kolei Andrzej Janowski i Dominik Walczyk. W turnieju drużynowym BC1/BC2 brązowy kruszec przypadł w udziale Kindze Kozie (asystentka Ewa Gałęziowska), Wojciechowi Lamchowi (asystentka Iwona Lamch) oraz Antoniemu Kołodennemu.

W indywidualnej rywalizacji biało-czerwoni również zgarnęli cztery krążki. Ich łupem tym razem padły ostatecznie po dwa złota i srebra. Bezapelacyjne zwycięstwo w BC1 odniósł Wojciech Lamch z asystentką Iwoną Lamch. W finale rozgrywek BC3 Edyta Owczarz wspierana przez Krystynę Owczarz zmierzyła się z mogącym liczyć na pomoc Anny Stasiak Zbigniewem Bednarkiem, który zebrał cenne doświadczenie w przegranym starciu z reprezentacyjną koleżanką. W rywalizacji grupy BC4 na drugiej lokacie sklasyfikowano natomiast Dominika Walczyka.

Występ w Czechach stanowił dla naszych zawodników dobre przetarcie przez inauguracją Polskiej Ligi Bocci, którą w dniach 24-27 września zapoczątkują rozgrywki w Konopiskach.

————

Fot.: Polski Związek Bocci.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL