Fot. archiwum Jarosława Plewy

Boccia: Mistrz paraolimpijski pokonany! Jarosław Plewa międzynarodowym mistrzem Czech

Wielki sukces Jarosława Plewy! Podczas trwających w dniach 3-5.06 w Pradze międzynarodowych mistrzostw Czech w bocci zawodnik Prometeusa Konopiska sięgnął po złoty medal w turnieju indywidualnym BC3.

Drogę do finału w rozgrywkach kategorii BC3 otworzyły Jarosławowi Plewie triumfy 6:3 w ćwierćfinale nad Czeszką Marcelą Čermákovą oraz 5:3 w półfinale nad Słowakiem Borisem Klohną. W spotkaniu, którego stawką był tytuł indywidualnego mistrza Czech, zawodnik Prometeusa Konopiska zmierzył się z aktualnym mistrzem paraolimpijskim z Tokio, Adamem Pešką.

Jarosław Plewa pierwszego enda przeciwko Czechowi rozpoczął nieco nerwowo, przegrywając tę rundę 0:3. Dwie kolejne odsłony na szczęście rozegrane zostały przez niego koncertowo – zgarnął w nich odpowiednio 5 oraz 4 pkt. i wysunął się na wysokie prowadzenie 9:3. Dobra gra Peški w ostatniej czwartej partii, w której do swojego dorobku dopisał dwa „oczka”, pozwoliła ostatecznie zmniejszyć rozmiar zwycięstwa Polaka do 9:5.

Fot. archiwum Jarosława Plewy

Wcześniej w rywalizacji par BC3 Jarosław Plewa zdobył brąz. W obu turniejach asystował mu operator rampy Zbigniew Plewa, prywatnie jego ojciec.

W tym roku atakuję tytuł mistrza Polski. Już wkrótce czekają mnie dwa turnieje ligowe w Wągrowcu (30.09-3.10) i Głogowie (27-30.10). Do tej pory na pięć meczów mam cztery zwycięstwa, a do rozegrania zostały jeszcze cztery spotkania – to najbliższe plany startowe świeżo upieczonego mistrza Republiki Czeskiej.

Fot. archiwum Jarosława Plewy
Finałowe starcie Jarosława Plewy przeciwko Adamowi Pešce w całości można obejrzeć poniżej.

Fot. archiwum Jarosława Plewy

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL