Boccia: Świetny występ Damiana Iskrzyckiego! Polak z medalem mistrzostw Europy!

W Portugalii reprezentanci Polski rywalizowali w mistrzostwach Europy w bocci. Z medalem do kraju wróci Damian Iskrzycki, który w kategorii BC3 zajął drugie miejsce. Jest to pierwszy krążek wywalczony przez naszego zawodnika w historii mistrzostw Europy.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Nasz reprezentant w fazie grupowej odniósł dwa zwycięstwa oraz poniósł jedną porażkę. Iskrzycki okazał się lepszy od Belgijki Julie Lamberechts 7:0 oraz od Greka Konstantinosa Masourasa 8:3. Porażkę zanotował zaś w meczu z Brytyjczykiem Jame McCowanem (2:5). W fazie pucharowej Polak spisał się rewelacyjnie, najpierw pokonując w 1/8 Cristoffera Hagdahla 8:4 ze Szwecji. Po reprezentancie „Trzech Koron” Polak wygrał z Brytyjczykiem Patrickiem Wilsonem 4:1 i znalazł się w najlepsze czwórce mistrzostw Europy. Półfinał również Iskrzycki rozstrzygnął na swoją korzyść, w świetnym stylu pokonując Adama Peskę, mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 10:1. W finale przeciwnikiem Polaka był Jamie McCowan, z którym nasz zawodnik przegrał w fazie grupowej. Ostatecznie mistrzem Starego Kontynentu po wygranej 8:7 został McCowan, Iskrzycki natomiast sięgnął po srebrny medal.

Dwóch Polaków awansowało do 1/8 w kat. BC2. Mateusz Urbański w fazie grupowej odniósł dwa zwycięstwa i porażkę. Polak pokonał po dogrywce Judith Bulthuis z Holandii oraz Belga Francisa Romboutsa 5:1 oraz przegrał 4:6 ze Słowakiem Peterem Minarechem. Patryk Barszczyk pomimo porażki z Abilo Balente z Portugalii 0:9 awansował do kolejnej fazy, dzięki wcześniejszemu pokonaniu 5:2 Benito Martina. W 1/8 Mateusz Urbański musiał uznać wyższość Claire Taggart z Wielkiej Brytanii (0:5), a Barszczyk przegrał 4:5 ze Słowakiem Robertem Mezikiem.

Startująca również w tej klasie Marta Wesołek odniosła jedno zwycięstwo i dwie porażki i nie awansowała do kolejnej fazy. Polka pokonała Will Hipwell 4:0, oraz przegrała z zawodnikami gospodarzy, Cristiną Goncalves 0:9 oraz Nelsonem Fernandesem 0:8.

W kategorii BC1 Polskę reprezentowała Kinga Koza. Polka przegrała trzy spotkania w fazie grupowej, 1:5 z Mauro Perrone z Włoch, 2:9 z Michaiłem Letnikowem z Rosji oraz 3:9 z wicemistrzem paraolimpijskim z Rio de Janeiro Holendrem Danielem Perezem.

Niestety dwie porażki odniósł w BC4 Andrzej Janowski, Polak udział w mistrzostwach Europy rozpoczął od porażki z wicemistrzem paraolimpijskim z Rio De Janeiro Samuelem Andrejcikiem. Polak przegrał ze Słowakiem 2:10. Drugie spotkanie stoczył z Grekiem Niko Vasilim, niestety Janowski musiał uznać wyższość rywala, mecz zakończył się wynikiem 2:6.

————

Fotografia: https://www.facebook.com/bocciapolska/ (Damian Iskrzycki)

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL