Brąz Bartłomieja Mroza w Sao Paulo. Paraolimpijska kwalifikacja na wyciągnięcie ręki

Brazylijskie Sao Paulo szczęśliwe dla Bartłomieja Mroza. W pierwszym w tym roku międzynarodowym turnieju nasz badmintonista wywalczył brązowy krążek i zdobył kolejne cenne punkty do paraolimpijskiego rankingu. Kwalifikacja na igrzyska w Tokio jest na wyciągnięcie ręki.

Brazil Para-Badminton International to jeden z ostatnich turniejów, którego wyniki zaliczane są do rankingu paraolimpijskiego. Na jego podstawie wyłonieni zostaną uczestnicy igrzysk, które w dniach 25 sierpnia – 6 września odbędą się w Tokio. Badminton w paraolimpijskim wydaniu zadebiutuje w programie zawodów, a o historyczne komplety w 14 medalowych wydarzeniach zawalczy łącznie 90 sportowców.

Już tylko dwa kroki dzielą Bartłomieja Mroza od wywalczenia historycznej dla naszego kraju przepustki na igrzyska. Kolejny ważny krok w ich kierunku nasz badmintonista poczynił w Sao Paulo, sięgając w indywidualnych rozgrywkach po brązowy kruszec. Do rozgrywek w kategorii SU5 przystąpiło 23 zawodników. 25-letni Polak wygrał swoją grupę. W pierwszym meczu po mocno wyrównanym pierwszym secie pokonał Chińczyka He Zhirui (22:20, 21:13), a w następnym zmiótł z boiska Brazylijczyka Geraldo da Silva Oliveira, pozwalając mu na zdobycie odpowiednio 3 oraz 4 punktów. Dzięki wolnemu losowi w pierwszej rundzie Polak rozpoczął walkę o medal od ćwierćfinału, w którym zmierzył się z reprezentującym Tajwan Fang Yen-Yu. Po 34 minutach zaciętej gry Mróz ustalił wynik tego spotkania na 21:17, 21:19. W półfinale z kolei poza jego zasięgiem okazał się aktualny mistrz globu Deva Anrimusthi z Indonezji, wygrywając poszczególne partie odpowiednio do 8 oraz 12 „oczek”.

– Mój występ w Brazil Para-Badminton International 2020 uważam za udany. Trzecie miejsce w tym turnieju daje mi dodatkowe punkty w rankingu olimpijskim, dzięki czemu moja przewaga punktowa nad zawodnikami z dalszych miejsc w rankingu się zwiększa – tak swój start w Sao Paulo podsumowuje w mediach społecznościowych Bartłomiej Mróz. Kolejny kierunek podróży to Lima, gdzie już od wtorku rozgrywany będzie przedostatni kwalifikacyjny turniej z udziałem Polaka.

————

Fot.: Fanpage Bartłomieja Mroza.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL