PŚ w Dubaju: Brąz Justyny Kozdryk, Marek Trykacz tuż za podium

Jeden brązowy krążek to dorobek biało-czerwonych w odbywającym się w Dubaju Pucharze Świata w podnoszeniu ciężarów. W rozgrywanym dziś z samego rana konkursie pań w kategorii do 45 kg na najniższy stopień podium wskoczyła Justyna Kozdryk.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich honoru polskiej reprezentacji bronili Justyna Kozdryk (START Radom) oraz Marek Trykacz (START Zielona Góra). Dwójka ta odegrała pierwszoplanowe role podczas ubiegłorocznych otwartych mistrzostw Europy we francuskim Berck-Sur-Mer. W rywalizacji do 65 kg Trykacz cieszył się wówczas z podwójnego złota. Kozdryk z kolei została najlepszą zawodniczką na Starym Kontynencie w kategorii do 45 kg, w klasyfikacji open sięgnęła zaś po srebro.

Dziś z samego rana na pomoście pojawiła się Justyna Kozdryk, która przed rokiem zdobyła w Dubaju złoto. W kategorii do 45 kg do walki o medale przystąpiło łącznie siedem pań. Nasza paraolimpijska wicemistrzyni z Pekinu rozpoczęła zawody od wyciśnięcia ważącej 90 kg sztangi. W drugim podejściu dołożyła do tego wyniku cztery kilogramy. Na pożegnanie z Pucharem Świata powodzeniem zakończyła się również trzecia próba, w której sędziowe zaliczyli 97 kg. Polka stoczyła zacięty bój o srebro z pochodzącą z Indonezji Ni Nengah Widiasih, przegrywając cenniejszy kruszec z Azjatką masą ciała. Laur zwycięstwa powędrował do Turczynki Nazmiye Muratli, która trumfowała w konkursie z rezultatem 100 kg.

Po południu do gry o medalowe pozycje włączyli się panowie z kategorii wagowej do 65 kg. Marek Trykacz w pierwszej kolejce wycisnął 176 kg, co na tym etapie rywalizacji plasowało go na bardzo dobrym trzecim miejscu. W drugiej próbie Polak bezskutecznie atakował 179 kg, zaliczone z powodzeniem na sam koniec. Wynik ten pozwolił naszemu mistrzowi Europy zająć ostatecznie lokatę tuż za podium, gdyż jego najgroźniejsi konkurenci byli przygotowani dziś na większe ciężary. Złoty krążek wywalczył Algierczyk Hocine Bettir, który zwycięstwo w konkursie przypieczętował wynikiem 191 kg. Drugą pozycję ze słabszym o kilogram rezultatem zajął Malezyjczyk Bonnie Bunyau Gustin, a czołową trójkę uzupełnił reprezentant Jordanii Mohammad Tarbash (181 kg).

Już pod koniec kwietnia biało-czerwoni zmierzą się z najlepszymi podczas Pucharu Świata w Eger. Będzie to kolejny sprawdzian polskiej reprezentacji przed mistrzostwami świata, które już w lipcu odbędą się w Astanie.

————

Fot.: START Wrocław.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL