Brąz Michała Gołasia i Kacpra Walasa podczas Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim

Z brązowym krążkiem zdobytym w slalomie swój udział w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim zakończyli Michał Gołaś z przewodnikiem Kacprem Walasem. Gospodarzem pucharowych zmagań było włoskie Cortina d’Ampezzo.

Michał Gołaś i Kacper Walas to nasza medalowa nadzieja podczas najbliższych igrzysk paraolimpijskich, które w 2026 roku gościć będą Mediolan oraz Cortina d’Ampezzo. O zawodnikach Startu Bielsko-Biała świat na dobre usłyszał dwa lata temu, gdy podczas globalnego czempionatu w norweskim Hafjell trzykrotnie wieńczyli zmagania tuż za medalową strefą. Przed rokiem w Espot w Hiszpanii osiągnęli największy jak dotąd sukces w swojej karierze, zdobywając brąz mistrzostw świata w kombinacji alpejskiej.

W obecnym sezonie nasz eksportowy duet potwierdza wysoką dyspozycję i regularnie melduje się na podium zawodów. W minionym tygodniu rywalizowali z czołówką narciarstwa alpejskiego podczas Pucharu Świata w Cortina d’Ampezzo. Biało-czerwoni najlepiej spisali się na zakończenie zmagań, zajmując w piątkowym slalomie trzecie miejsce.

Wcześniej Gołaś z Walasem uzyskali piąty wynik w zjeździe, szósty w supergigancie oraz nie ukończyli drugiego przejazdu slalomowego.

————

Fot. archiwum zawodników

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL