Brazil Para-Badminton International 2017: Bartłomiej Mróz podwójnie złoty!

Po podwójnych triumfach w otwartych mistrzostwach Ugandy i Turcji Bartłomiej Mróz powróci do kraju z kolejnymi dwoma złotymi krążkami. W rozgrywanym w Sao Paulo turnieju Brazil Para-Badminton International 2017 23-latek odniósł dwa zwycięstwa w singlu i mikście.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Wrzesień jest bardzo pracowitym miesiącem dla Bartłomieja Mroza. 23-latek przed tygodniem wywalczył w Tokio brązowy krążek w grze pojedynczej w rozgrywanych tam zawodach Japan Para-Badminton International 2017. Po zakończonym turnieju w Kraju Kwitnącej Wiśni Mróz obrał kierunek na Sao Paulo, by powalczyć o zwycięstwo w otwartych mistrzostwach Brazylii. Z kraju, który przed rokiem był gospodarzem XV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich, przywiezie do Polski dwa złote medale.

Na drodze po pierwsze złoto w singlu w klasie SU5 Bartłomiejowi Mrozowi przyszło rozprawić się z brazylijską koalicją zawodników. W czterech rozegranych z nimi spotkaniach nie stracił seta. 23-latek w grupie A odniósł dwa efektowne zwycięstwa, które zapewniły mu awans do półfinału z pierwszego miejsca. W pojedynku z Geraldo Silva Oliveirą lotka po stronie Polaka lądowała w polu odpowiednio 6- i 5-krotnie, jego reprezentacyjnego kolegę Felipe Costę rozbił natomiast do 5 i 3 punktów. W ćwierćfinale gry pojedynczej naszemu zawodnikowi przyszło zmierzyć się z ponownie z Silvą Oliveirą. Pojedynek z nim i tym razem nie sprawił Polakowi większych problemów, obie partie wygrał do 9 i 6, i tym samym cały mecz 2:0. W finale na Mroza czekał Eduardo Regis Oliveira. On również nie był w stanie zatrzymać Polaka, uległ mu w setach 2:21 i 5:21 i musiał zadowolić się srebrem. Mróz natomiast na swoim koncie mógł zapisać pierwsze złoto.

W grze mieszanej (klasaSl3-SU5) partnerką Bartłomieja Mroza była Maraisa Santos. W fazie grupowej debel polsko-brazylijski odniósł dwa zwycięstwa. Na pierwszy ogień poszli rodacy Santos, duet Ricardo Cavalli-Abinaecia Maria Silva, którzy starali się wyłączyć Mroza z gry. Mecz ten ostatecznie zakończył się triumfem Polaka i Brazylijki 2:1 w setach (15:21, 21:17, 21:18). W drugim spotkaniu ich wyższość zmuszeni byli uznać Mikaela Costa Almeida i Pedro Pablo De Vinatea Estrada, brazylijsko-peruwiańska para, którą pokonali 2:0 (21:10, 21:11). W półfinale po drugiej stronie siatki na Mroza i Santos czekali Cintya Silva Oliveira i Leonardo Zuffo z Brazylii. Z dutem tym rozprawili się do 15 i 14 punktów. W finale natomiast po trzysetowym pojedynku rozstrzygniętym na korzyść naszego reprezentanta i jego koleżanki (21:11, 12:21, 21:8) przełknąć gorycz porażki musieli Danielle Carvalho i Rogerio Oliveira.

————

Fot.: Oficjalny fanpage Bartłomieja Mroza.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL