Źródło: pauls parking, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Brisbane zorganizuje igrzyska w 2032 roku!

Najlepsi na świecie sportowcy w 2032 roku po raz trzeci w historii powalczą o olimpijskie krążki w Australii. Po Melbourne (1956) oraz Sydney (2000) tym razem przyszedł czas na Brisbane.

Stolica stanu Queensland była w zasadzie jedynym kandydatem, które na miasto-gospodarza w już czerwcu tego roku zarekomendował Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Wybór ostatecznie został potwierdzony dziś przed południem, podczas trwającej w Tokio 138. sesji MKOl.

W ten oto sposób igrzyska olimpijskie zagoszczą na Antypodach po raz trzeci. Wcześniej w 1956 roku tego zaszczytu dostąpiło Melbourne, a w 2000 roku zawitały do Sydney. Za jedenaście lat Brisbane zorganizuje również igrzyska paraolimpijskie, po drugi w historii kraju.

Igrzyska paraolimpijskie w Sydney były jednymi z najbardziej udanych dla polskiej reprezentacji. Biało-czerwoni zdobyli wówczas 53 krążki: 19 złotych, 23 srebrne i 11 brązowych, zajmując wysoką ósmą lokatę w medalowej klasyfikacji imprezy. Znakomicie wypadli wówczas nasi szermierze na wózkach, dla których Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał aż siedmiokrotnie.

 

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL