Bydgoszcz gospodarzem lekkoatletycznych mistrzostw świata VIRTUS!

Międzynarodowa federacja sportowców z intelektualną niepełnosprawnością VIRTUS wyznaczyła miasto-gospodarza tegorocznych mistrzostw świata w lekkoatletyce. Wybór padł na Bydgoszcz.

W dniach 7-14 czerwca bydgoski stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka stanie się główną areną sportowych zmagań najlepszych na świecie lekkoatletów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz umiarkowanym. Organizacji imprezy z zachowaniem wszelkich środków ostrożności podejmie się Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem będący oficjalnym przedstawicielem VIRTUS po stronie polskiej.

To drugie międzynarodowe wydarzenie tak wysokiej rangi, które w najbliższym czasie zawita do naszego kraju. W lutym minionego roku w Arenie Toruń wyłonieni zostali medaliści halowych lekkoatletycznych mistrzostw globu. Znakomicie na własnym terenie zaprezentowały się Karolina Kucharczyk wraz z Barbarą Bieganowską, czyli nasze pretendentki do zwycięstwa podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Obie panie nie dość, że sięgnęły wówczas po złote krążki, to przy okazji poprawiły rekordy świata w trzech konkurencjach.

————

Fot. główne: Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski
error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL