MŚ w lekkoatletyce: Ciuksza ze srebrem po rewelacyjnym finiszu!!!

Dla takich chwil kochamy sport, kochamy sport paraolimpijski, kochamy lekkoatletykę. Walka do samego końca, i wielkie emocje. Styl, w jakim Krzysztof Ciuksza podczas mistrzostw świata w biegu na 200 metrów T36 sięgnął po srebro, może się podobać.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

,,Świetny bieg ma za sobą Krzysztof Ciuksza w biegu na 200 metrów  kat. T36. 19-latek do biegu przystępował z życiówką 25,38s, w finale nasz reprezentant spisał się rewelacyjnie, zwyciężając w swoim biegu z czasem 24,84s – drugim w eliminacjach. Triumfował z rekordem świata 24,15s James Turner z Australii.” – tak wyglądał występ w serii eliminacyjnej.

Polak tym samym stał się kandydatem do medalu. Nasz młody zawodnik pokazał to, za co uwielbiamy sport, mimo słabszego od rywali początku, jeszcze na ostatniej prostej biegnąc na ostatniej pozycji, zrobił swoje. Walka do końca się opłaciła, z każdym metrem zostawiał w tyle rywali i przybiegł z czasem 25,04s na drugiej pozycji, przegrywając jedynie z rewelacyjnym James’em Turnerem. Australijczyk poprawił swój rekord świata, obecnie wynosi on 24,09s. Na najniższym stopniu podium stanął Brazylijczyk Rodrigo Perreira Da Silva z czasem 25,19s. Poniżej filmik z tego pięknego dla nas biegu.

Tuż za podium w pchnięciu kulą F36 uplasował się Paweł Piotrowski. Polak zakończył konkurs z wynikiem 12,99m. Triumfował Sebastian Dietz z Niemiec z rekordem mistrzostw 15,28m. Srebro zdobył Cuiqing Li z Chin (14,93m), a brąz Mykola Dibrova z Ukrainy z wynikiem 13,59m.

We wtorek w finale biegu na 200m T13, pobiegnie Mateusz Michalski, który na 100-metrów wywalczył srebro. Dziś Polak przeszedł eliminacje, a jego wynik to 22,19s (trzeci w stawce).

 

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL