CPISRA World Games: Worek medali biało-czerwonych w Hiszpanii

Z wielkim workiem sportowych trofeów oraz trzema nowymi rekordami globu opuszczają hiszpański Sant Cugat polscy lekkoatleci oraz pływaczki, którzy w ostatnich dniach rywalizowali o medale światowych igrzysk federacji CPISRA. To świetna wiadomość zwłaszcza dla naszych przedstawicieli w „królowej sportu”, którzy już za tydzień rozpoczną w Berlinie walkę o krążki mistrzostw Starego Kontynentu.

Po trzecie do kolekcji złote medale pobiegli Krzysztof Ciuksza oraz Michał Kotkowski. Obaj nasi lekkoatleci wcześniej zgarnęli po dwa zwycięstwa na 100 i 200 metrów, a dziś dołożyli do nich triumf na 400 metrów. Ciuksza będący aktualnym wicemistrzem świata na dystansie jednego okrążenia w klasie T36 na metę wpadł z wynikiem 55,29 s, wyprzedzając tym samym drugiego zawodnika o ponad osiem sekund. Z jeszcze większą przewagą ukończył swój bieg rywalizujący w grupie T37 Michał Kotkowski, brązowy medalista w tej konkurencji z mistrzostw świata w Londynie, który przekroczył linię mety z czasem 53,69 s. Po pierwsze miejsce wśród pań z T37 sięgnęła także Natalia Jasińska finiszująca z rezultatem 1:14,42 min.

Kolejne medale wywalczone zostały w sobotę w konkurencjach technicznych. Po złoto skoczyła w dal (T37) Marta Piotrowska. Brązowa medalistka ostatnich mistrzostw globu w tej specjalności najlepszy rezultat osiągnęła w mierzonej trzeciej serii – 4,18 m. Ze zwycięstwa w finale oszczepu cieszył się w sobotę również jej mąż Paweł, który rywalizację w grupie F36 wygrał z wynikiem 32,28 m. Z dobrej strony zaprezentował się także w oszczepie trzeci zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw globu Łukasz Czarnecki (F37), który triumf w konkursie zapewnił sobie już w pierwszej kolejce – 39,37 m. Kategoria siedząca F34 przyniosła biało-czerwonym z kolei trzy lokaty na podium. Najlepszy ostatecznie okazał się Tomasz Pauliński (21,63 m), lecz jego przewaga nad drugim w klasyfikacji Mateuszem Wojnickim wyniosła zaledwie 11 centymetrów. Czołową trójkę z rzutem na odległość 20,33 m uzupełnił Michał Szafrański. Efektowne zwycięstwo w rzucie maczugą odnotował Maciej Sochal (F32). Aktualny rekordzista świata oraz mistrz paraolimpijski w tej konkurencji triumfował w zawodach z wynikiem 32,27 m.

Z trzema medalami wywalczonymi w pływaniu powraca do kraju Patrycja Wojnarowska. 28-latka do piątkowego srebra oraz brązu dziś dołożyła z wynikiem 37,46 s złoto na dystansie 50 metrów stylem dowolnym (S7). W rywalizacji żabkarek (SB6) na 100 metrów Polka uplasowała się tuż za podium. W finale 100 metrów delfinem trzecie miejsce  z czasem 2:13,23 min zajęła Małgorzata Grzegrzółka (S8). Druga z naszych reprezentantek dodatkowo była dwukrotnie piąta na dystansie 100 metrów techniką klasyczną (SB7) oraz 50-tki kraulem (S8).

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL