Curling na wózkach: Biało-czerwoni zakończyli udział w MŚ

Nasza drużyna w curlingu na wózkach biorąca udział w mistrzostwach świata dywizji B w fińskim mieście Lohja nie awansowała do fazy play-off. Biało-czerwoni w grupowej fazie rozgrywek odnieśli jedno zwycięstwo i ponieśli pięć porażek.

W piątym meczu Polacy podejmowali Litwinów. Przed ostatnim ósmym endem na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Niestety w ostatniej partii Litwini wygrali 2:0 i cały mecz 6:4. Na koniec swojego udziału w MŚ nasi curlerzy walczyli z Łotwą. Po pięciu endach przegrywali 3:5. Mecz rozstrzygnęła szósta partia, w niej Łotysze wygrali 3:0. Polacy co prawda zwyciężyli 1:0 w siódmym endzie, jednak to był koniec meczu, nie rozegrano ósmego enda i ostatecznie Łotysze wygrali 8:4.

Polskie barwy w Finlandii reprezentował klub sportowy ISRS Culani. Do Finlandii udali się Maciej Karaś (skip), Jarosław Gosz (wiceskip), Piotr Stasiuk (second), Agnieszka Kachel (lead), Antoni Pardo (alternate) wraz z trenerem Krzysztofem Balcerzakiem oraz Martą Pluta (wsparcie trenera).

Do półfinału z gr. A awansowała bezpośrednio Słowacja. W meczu o drugie miejsce  w tym półfinale Finowie wygrali 10:3 z Czechami. Zwycięzca gr. B Łotwa zawalczy o finał z Estonią, która pokonała 9:6 Szwecję. Medaliści dołączą do zakwalifikowanych zespołów na MŚ gr. A w Szkocji (3-10.03.2019r.). Dotychczas prawo startu uzyskali Norwegowie, Rosjanie, Szkoci, Chińczycy, Kanadyjczycy, Koreańczycy, Amerykanie, Szwajcarzy i Niemcy.

Gr. A
G W L
1 Słowacja 6 6 0 Q
2 Czechy 6 4 2 Q
3 Estonia 6 4 2 Q
4 Włochy 6 3 3
5 Anglia 6 2 4
6 Słowenia 6 2 4
7 Turcja 6 0 6
Gr. B
G W L
1 Łotwa 6 5 1 Q
2 Szwecja 6 5 1 Q
3 Finlandia 6 4 2 Q
4 Litwa 6 3 3
5 Dania 6 2 4
6 Polska 6 1 5
7 Japonia 6 1 5

 

Startowali bez wsparcia Polskiego Związku Curlingu

Warto dodać, że reprezentacja Polski przygotowywała się do tych mistrzostw (jak i wszystkich poprzednich przez 8 lat) bez żadnego wsparcia (ani organizacyjnego, ani finansowego, ani jakiegokolwiek) ze strony Polskiego Związku Curlingu. – Nasze wszystkie działania dofinansuje m.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki (także ten turniej), ale nie na wniosek PZC (co jest kuriozalne) lecz ISRS „Culani”. Dzięki temu  we własnym zakresie organizujemy i realizujemy wszystkie etapy szkolenia oraz same wyjazdy na turnieje wszelkiej rangi, krajowe i międzynarodowe. Przez tę sytuację otrzymujemy jednak znacznie mniejsze środki niż prawdopodobnie otrzymałby na curling na wózkach związek – który jednak nie widzi takiej potrzeby… Bo po co Związkowi Curlingu – curling… do tego na wózkach…? – – powiedziała dla naszego serwisu Agnieszka Kachel.

————

 

Fot. Kisakallion Urheiluopisto.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL