Curling na wózkach: Polska na 14. miejscu w MŚ dywizji B

Reprezentacja Polski w curlingu na wózkach zajęła przedostatnią czternastą pozycję w mistrzostwach świata dywizji B. W rozgrywkach na zapleczu elity złote medale wywalczyli Kanadyjczycy, pokonując w finale ekipę ze Szwecji.

W mistrzostwach świata dywizji B w curlingu na wózkach, które rozpoczęły się 27 listopada i zakończyły 2 grudnia, wystąpiło piętnaście narodowych reprezentacji podzielonych w pierwszym etapie zmagań na dwie grupy. Biało-czerwoni przystępujący do rywalizacji w składzie Joanna Kozakiewicz, Mariusz Włodarski, Antoni Pardo, Michał Daszkowski oraz Łukasz Waszek wylądowali w pierwszym koszyku, w którym poza ekipą gospodarzy znaleźli się również Kanadyjczycy, Włosi, Japończycy, Szwedzi i Turcy. Start Polaków w fińskiej Lohji w pewnym momencie stanął nawet pod znakiem zapytania. Nieocenione w tym przypadku okazało się finansowe wsparcie ze strony kibiców oraz Ministerstwa Sportu, dzięki którym konto drużyny w ciagu kilku tygodni zasiliła niezbędna na pokrycie kosztów wyjazdu kwota.

Polscy curlerzy w fazie grupowej rozgrywek zanotowali komplet porażek, co w gronie siedmiu zespołów przełożyło się na ostatnią pozycję. W końcowej klasyfikacji zawodów zdołali wyprzedzić Węgrów, zajmując ostatecznie czternastą lokatę. Na inaugrację rozgrywek biało-czerwoni ulegli Turkom (4:8), zaś w kolejnych spotkaniach nie podołali zespołom z Finlandii (0:12), Włoch (5:7), Japonii (1:7), Szwecji (2:8) oraz Kanady (3:16). Dwie ostatnie drużyny stoczyły ze sobą bój o złoto mistrzostw dywizji B. Górą w tym starciu okazała się reprezentacja Kraju Klonowego Liścia, triumfując 6:1 nad ekipą Trzech Koron. Z brązem opuszczają Lohję Czesi, którzy rozprawili się 10:7 ze Słowenią. Medaliści zmagań dywizji B w przyszłym roku zagrają ze światową czołówką w mistrzostwach dywizji A. Ich gospodarzem na przełomie lutego i marca będzie miejscowość Wetzikon w Szwajcarii.

Końcowa klasyfikacja mistrzostw:

 1. Kanada
 2. Szwecja
 3. Czechy
 4. Słowenia
 5. Włochy
 6. Niemcy
 7. Turcja
 8. Dania
 9. Anglia
 10. Finlandia
 11. USA
 12. Japonia
 13. Litwa
 14. Polska
 15. Węgry

————

Fot.: Swingy Stones.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL