Cztery medale dla Polski w turnieju badmintonowym w Limie

Cztery krążki, dwa srebrne i dwa brązowe, to dorobek naszych badmintonistów w ostatnich w tegorocznym kalendarzu startowym zawodach Peru Para Badminton International 2022. Na podium w Limie meldowali się Oliwia Szmigiel, Daria Bujnicka oraz Bartłomiej Mróz.

W zmaganiach gry pojedynczej w kategorii SH6 (zawodniczki niskorosłe), w którym rywalizowało dwanaście pań, nasze reprezentantki stanęły na trzecim stopniu podium. Oliwia Szmigiel w półfinale nie podołała późniejszej triumfatorce zmagań, Nithya Sre Sumathy Sivan z Indii. Daria Bujnicka z kolei po mającym jednostronny przebieg meczu uległa wicemistrzyni świata, Peruwiance Giulianie Povedzie Flores.

Kolejne trofeum nasze zawodniczki zdobyły wspólnie w rozgrywkach deblowych, do którego przystąpiło pięć duetów. Biało-czerwone zatriumfowały w trzech spośród czterech spotkań, co zaowocowało zdobyciem przez nie srebra.

Z medalem z ostatniego tegorocznego turnieju powraca również 28-letni Bartłomiej Mróz. W finałowych rozgrywkach singla kategorii SU5 (zawodnicy z dysfunkcją kończyny górnej) najbardziej utytułowany i doświadczony polski badmintonista musiał uznać wyższość Francuza Merila Loquette’a.

————

? Para-Badminton Poland

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL