Screen: World Shooting Para Sport/FB

Drugie złoto Barbary Moskal na strzeleckim Pucharze Świata we Francji

Nie do zatrzymania! Barbara Moskal zdeklasowała konkurencję w rozgrywanym w niedzielę w ramach strzeleckiego Pucharu Świata finale w strzelaniu z karabinka sportowego stojąc. Na trzeciej lokacie rywalizację we francuskim Chateauroux ukończyła Katarzyna Orzechowska, zdobywając brązowy krążek.

27-letnia Barbara Moskal to bez wątpienia jedna z największych gwiazd w strzelectwie sportowym osób z dysfunkcją wzroku. Jest aktualną mistrzynią świata i Europy w strzelaniu z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej. Swoją absolutną dominację w tej specjalności Polka potwierdziła w dzisiejszym finale Pucharu Świata, w którym uzyskała 223,9 pkt., wyprzedzając tym samym aż o 16,7 pkt. swojego najgroźniejszego rywala w drodze do najwyższego stopnia podium, Hiszpana Agera Solabarrieta Txakartegi. To drugie zwycięstwo naszej reprezentantki we francuskim Chateauroux – wcześniej w czwartek nikt nie był w stanie jej zatrzymać w konkursie w postawie leżącej. Po brązowy medal w stójce po niezbyt pomyślnym początku sięgnęła Katarzyna Orzechowska, natomiast Grzegorz Kłos wraz z Barbarą Matyką sklasyfikowani zostali odpowiednio na piątej oraz ósmej lokacie.

Bliska wywalczenia medalu w strzelaniu z karabinu w trzech postawach (R8) była w zmaganiach kobiet Emilia Babska. Przed polską zawodniczką w finale uplasowały się złota Hinduska Avani Lekhara, a także Słowaczka Veronika Vadovicova i Szwedka Anna Normann, którym kolejno przypadł srebrny i brązowy krążek. W konkurencji z udziałem panów (R7) w eliminacjach trzech pozycji na dziewiętnastej lokacie znalazł się Marek Dobrowolski. Nasi strzelcy w Pucharze Świata zmierzyli się z czołówką światową również w strzelaniu z karabinka pneumatycznego stojąc (R6), jednak nie zdołali awansować do finału. Babska była osiemnasta, a Dobrowolski wylądował na 32. miejscu.

Tuż za podium w pistolecie pneumatycznym standard P5 rywalizację ukończył Kacper Pierzyński, któremu do brązu zdobytego przez Francuza Gaelle Edona zabrakło czterech punktów. Finał należał do Hindusów, którzy zajęli dwie najwyższe lokaty. Triumfował Jakhar Rahul przed Rubiną Francis. Dziesiąty był Sławomir Okoniewski, a tuż za nim sklasyfikowano Szymona Sowińskiego. Łączny punktowy dorobek biało-czerwonych w zestawieniu drużyn dał całej trójce brązowy krążek. W pistolecie pneumatycznym P1 żaden z Polaków nie zdołał przebić się do ośmioosobowego finału. Najlepiej zaprezentował się w nim Szymon Sowiński, który był trzynasty. Pierzyński i Okoniewski natomiast uplasowali się w czwartej dziesiątce – na 31. i 34. pozycji. W klasyfikacji drużynowej nasi strzelcy ostatecznie na czwartym miejscu.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL