Dwa brązowe medale polskich badmintonistek w Hiszpanii

Dwa brązowe krążki wywalczyły polskie badmintonistki w rozgrywanym w hiszpańskiej Vitorii międzynarodowym turnieju badmintonowym Spanish Para Badminton International II 2022. Medale zdobywały Oliwia Szmigiel oraz Daria Bujnicka.

Z turnieju gry pojedynczej obie nasze reprezentantki wyeliminowane zostały z walki o medale w ćwierćfinale, do którego awansowały z jednym wygranym i przegranym w fazie grupowej meczem. Pogromczynią Darii Bujnickiej okazała się późniejsza finalistka Carmen Guliana Poveda Flores, Oliwia Szmigiel z kolei zmuszona była uznać wyższość zwyciężczyni zawodów Nithya Sre Sumathy Sivan z Indii. Oba spotkania zakończyły się w dwóch setach.

Brak krążków w singlu biało-czerwone zrekompensowały sobie w zmaganiach deblowych, w których zaprezentowało się łącznie pięć duetów. Bujnicka oraz Szmigiel na swoją korzyść rozstrzygnęły dwa mecze i dwa z nich zmuszone były spisać na straty. W klasyfikacji końcowej bilans ten ostatecznie uplasował je na trzeciej lokacie.

Drugi brązowy medal padł łupem Oliwii Szmigiel w rywalizacji mikstów, w którym połączyła siły z Fabienem Moratem. Polsko-francuska para miejsce w wielkim finale przegrała po zaciętym trzysetowym boju z peruwiańskim duetem występującym w składzie Hector Jesus Salva Tunque/Rubi Milagros Fernandez. Po rozgrywkach grupowych z turnieju odpadli Daria Bujnicka oraz Szkot Andrew Davies, przegrywając jedno ze spotkań po tie-breaku ze Szmigiel i Moratem.

W tym tygodniu obie nasze badmintonistki grają w Kartagenie. Biało-czerwone barwy w Hiszpanii reprezentuje również Bartłomiej Mróz.

————

Fot. Para-Badminton Poland

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL