Dwa srebra Witolda Skupnia na zakończenie Pucharu Świata

We wspaniałym stylu Witold Skupień zakończył zimowy sezon startowy 2023/2024. W ostatniej odsłonie zawodów Pucharu Świata, które odbywały się w Prince George w Kanadzie, 34-latek dwukrotnie plasował się na drugich lokatach w konkurencjach narciarstwa biegowego.

34-letni Witold Skupień od lat stanowi filar kadry narodowej w narciarstwie biegowym. Przed rokiem w szwedzkim Östersund spełnił jedno ze swoich marzeń i po raz pierwszy w karierze wywalczył tytuł mistrza świata. W zakończonym właśnie sezonie pucharowym nasz trzykrotny paraolimpijczyk wielokrotnie meldował się na podium zawodów Pucharu Świata, co zaowocowało drugim miejscem w klasyfikacji generalnej cyklu.

Podczas finałowych zawodów w kanadyjskiej miejscowości Prince George Witold Skupień wystartował w trzech biegowych konkurencjach. W grupie stojącej na dystansie 5 km techniką klasyczną uplasował się na drugiej pozycji, tracąc od najlepszego tego dnia Japończyka Taiki Kawayoke 11,5 s. Trzeci ze stratą 22,4 s do Polaka był reprezentant gospodarzy Mark Arendz.

Jeszcze mniej, bo zaledwie 1,5 s zabrakło Skupniowi do pokonania Kawayoke w rywalizacji na 20 km klasykiem. – Jestem zadowolony. To był nasz główny start na ten sezon i forma zdecydowanie była najlepsza – tak nasz mistrz świata podsumował swój występ na tym dystansie. Stawkę na podium uzupełnił drugi z Japończyków, Yoshihiro Nitta.

W rozdzielającym obie medalowe konkurencje sprincie stylem łyżwowym na 1,2 km Skupień uplasował się na dziesiątym miejscu.

————

Fot. Witold Skupień – Sportowiec niepełnosprawny/Facebook

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL