W środę 19 kwietnia br. w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie 16. edycji konkursu o tytuł „Trenerki Roku”, przyznawanego przez Komisję Sportu Kobiet PKOl. Laur zwycięstwa powędrował do Elżbiety Madejskiej, trenera kadry narodowej osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

Pani Elżbieta z tenisem stołowym związana jest od najmłodszych lat. W swoim dorobku posiada medale mistrzostw Polski juniorek i seniorek. Wiedzę i doświadczenie zdobyte za stołem, gdy sama była jeszcze zawodniczką, postanowiła wykorzystać w pracy trenerskiej. Od 1995 roku czynnie związana jest ze sportem osób niepełnosprawnych. Początkowo pracowała w Integracyjnym Klubie Sportowym AWF w Warszawie na stanowisku trenera-koordynatora w sekcji tenisa stołowego. Od 2002 roku stoi na czele narodowej kadry paraolimpijskiej w tej dyscyplinie.

Ciężko by zliczyć ilość medali, jaką podopieczni pani Elżbiety wywalczyli na sportowych arenach w trakcie 15 lat jej pracy z reprezentacją. Liczby te niejednego mogłyby przyprawić o zawrót głowy. W samym roku 2016, za który PKOl przyznał jej to cenne wyróżnienie, biało-czerwoni w pięciu międzynarodowych turniejach rangi Pucharu Świata sięgnęli po 31 medali: 6 złotych, 13 srebrnych i 12 brązowych. Potwierdzeniem ich doskonałej dyspozycji okazały się letnie igrzyska paraolimpijskie w Rio de Janeiro, z których powrócili z 8 krążkami (2-3-3). Ogromną sensację sprawiła wówczas nasza żeńska drużyna w składzie Natalia Partyka, Karolina Pęk i Katarzyna Marszał, która po pasjonującym finałowym pojedynku z niepokonanymi od lat Chinkami wywalczyła złote medale.

Fot. Oficjalny Fanpage Tenis Stołowy IKS AWF Warszawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.