Elżbieta Madejska Trenerką Roku 2016!

W środę 19 kwietnia br. w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie 16. edycji konkursu o tytuł „Trenerki Roku”, przyznawanego przez Komisję Sportu Kobiet PKOl. Laur zwycięstwa powędrował do Elżbiety Madejskiej, trenera kadry narodowej osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

Pani Elżbieta z tenisem stołowym związana jest od najmłodszych lat. W swoim dorobku posiada medale mistrzostw Polski juniorek i seniorek. Wiedzę i doświadczenie zdobyte za stołem, gdy sama była jeszcze zawodniczką, postanowiła wykorzystać w pracy trenerskiej. Od 1995 roku czynnie związana jest ze sportem osób niepełnosprawnych. Początkowo pracowała w Integracyjnym Klubie Sportowym AWF w Warszawie na stanowisku trenera-koordynatora w sekcji tenisa stołowego. Od 2002 roku stoi na czele narodowej kadry paraolimpijskiej w tej dyscyplinie.

Ciężko by zliczyć ilość medali, jaką podopieczni pani Elżbiety wywalczyli na sportowych arenach w trakcie 15 lat jej pracy z reprezentacją. Liczby te niejednego mogłyby przyprawić o zawrót głowy. W samym roku 2016, za który PKOl przyznał jej to cenne wyróżnienie, biało-czerwoni w pięciu międzynarodowych turniejach rangi Pucharu Świata sięgnęli po 31 medali: 6 złotych, 13 srebrnych i 12 brązowych. Potwierdzeniem ich doskonałej dyspozycji okazały się letnie igrzyska paraolimpijskie w Rio de Janeiro, z których powrócili z 8 krążkami (2-3-3). Ogromną sensację sprawiła wówczas nasza żeńska drużyna w składzie Natalia Partyka, Karolina Pęk i Katarzyna Marszał, która po pasjonującym finałowym pojedynku z niepokonanymi od lat Chinkami wywalczyła złote medale.

Fot. Oficjalny Fanpage Tenis Stołowy IKS AWF Warszawa.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL