Screen: IPC/YouTube

Emilia Babska wygrała strzelecki Puchar Świata w Monachium!

Monachium jest gospodarzem kolejnego w tym roku Pucharu Świata w strzelectwie sportowym. Fenomenalnie na inaugurację spisała się Emilia Babska, wygrywając pierwsze w swojej karierze zawody tej rangi.

Na strzeleckim obiekcie zbudowanym z myślą o igrzyskach olimpijskich w Monachium w 1972 roku do rywalizacji przystępuje 205 sportowców z 34 krajów. W tej historycznej scenerii znakomity wynik uzyskała Emilia Babska, która do ostatniej serii toczyła pasjonującą walkę o złoto z reprezentantką gospodarzy Nataschą Hildrop. 22-letnia zawodniczka Sekcji Strzeleckiej Legii Warszawa w kwalifikacjach karabinka pneumatycznego kobiet w pozycji stojącej (R2) sklasyfiowana została na czwartym miejscu, by w decydującym finałowym rozdaniu osiągnąć swój największy w Pucharze Świata sukces. Pierwszą w karierze wygraną aktualna wicemistrzyni Europy przypieczętowała dorobkiem 248,0 pkt., wyprzedzając o 1,6 pkt. znakomitą Niemkę. Stawkę na podium uzupełniła brązowa medalistka paraolimpijska z Tokio, Ukrainka Iryna Szczetnik.

Poza ośmioosobowym finałem w strzelaniu z karabinka pneumatycznego stojąc (R1) uplasował się Marek Dobrowolski, zajmując w zmaganiach mężczyzn dziewiętnastą lokatę. Złoto zgarnął ubiegłoroczny wicemistrz paraolimpijski Ukrainiec Adnrij Doroszenko, wygrywając Puchar Świata z wynikiem 246,8 pkt. Na drugiej pozycji ze stratą 1,7 pkt. znalazł się Grek Sotirios Galogavros, natomiast zdobywcą brązu okazał się Słowak Radoslav Malenovsky.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL