eXtremalne wiosłowanie – Avalon Extreme Rowing Hard 2019

Byliśmy świadkami prawdziwej rywalizacji i sportowej zabawy. Avalon Extreme Rowing Hard uważamy za zakończone i bardzo udane. Wiosłowali m.in. mistrz parawioślarstwa Jarosław Kailing, mistrzyni Europy w parabadmintonie Katarzyna Ziębik, mistrz paraolimpijski kajakarz Jakub Tokarz, aktor Alan Andersz oraz ambasador Avalon Extreme Szymon Klimza. Jak zawsze na zawodach organizowanych przez Avalon Extreme nie zabrakło eXtremalnych sportowych wrażeń i dobrej zabawy.

W niedzielny poranek hala crossfit GCW przy Wale Miedzeszyńskim zaczęła zapełniać się ludźmi. I to nie byli przypadkowi ludzie. To prawdziwi miłośnicy wiosłowania i eXtremalnych wrażeń. Zebrali się tam za sprawą Rowing Hard – zawodów zorganizowanych przez Avalon Extreme. Tomasz Biduś, koordynator projektu Avalon Extreme przedstawił zasady i przebieg zawodów, wtedy wszyscy się rozbudzili. Poziom adrenaliny związany z rywalizacją zaczął się podnosić. Zawodnicy przystąpili do rozgrzewki. Przy dźwiękach pobudzającej do działania muzyki wystartowali pierwsi zawodnicy. Na początek oczywiście runda kwalifikacyjna, ale zaraz, zaraz miało być extremalnie. Zatem trzy rundy kwalifikacyjne! Wyniki każdej z trzech prób zawodnika zsumowały się i w ten sposób mogliśmy stworzyć pary. W każdej parze znalazła się jedna osoba niepełnosprawna i jedna pełnosprawna. W każdym starcie mieli 2 minuty na przepłynięcie jak największej ilości metrów. Od samego początku mogliśmy słyszeć głośny doping kibiców. Najpiękniejsze było to, że zawodnicy kibicowali sobie wzajemnie, wymieniali się radami i pomocnym sprzętem. Połączeni w pary “płynęli” dalej pnąc na sam szczyt tabeli. (poniżej na zdjęciu przedstawiamy całą drabinkę zawodów).

Półfinały i finały przysporzyły wielkich emocji. Kibice, wolontariusze i zawodnicy, którzy zakończyli swoją rywalizację, dopingowali z całych sił. Do walki o pierwsze miejsce stanęli Jarosław Kailing z Sebastianem Niemcem oraz Szymon Klimza z Agatą Szkudlarek. To był niezwykle zacięty bój. Para Kailing – Niemiec zwyciężyła zaledwie o 71 metrów. W walce o 3 miejsce można by powiedzieć, że poziom był jeszcze bardziej wyrównany. Katarzyna Ziębik i Damian Radosz kontra Julita Kalita i Monika Szala. Niewiele, bo 25 metrów dzieliło Kasię i Damiana od podium. Kobieca para zwyciężyła i to one znalazły się w pierwszej trójce turnieju. Wszystkim zawodnikom należą się wielkie brawa. Zawody uważamy za niezwykle udane. Świetnie zorganizowane i na wysokim sportowym poziomie. Rowing Hard 2019 zapisuje się złotymi literami na kartach sportowej historii.

„Zawody Avalon Extreme kojarzą się z dobrą zabawą, świetną atmosferą, ale również z prawdziwym i extremalnym wysiłkiem. Uzależniają. Przyjdziesz raz i już czekasz na następne”. -skomentował jeden z uczestników wydarzenia.

Ideą rozgrywanych zawodów jest łączenie ludzi poprzez sport. To było widać już od samego początku. Atmosfera wśród uczestników była niezwykła. Dużo nowych znajomości, uśmiechu i pozytywnej energii. Czego trzeba więcej? Takich wydarzeń!

————

Fot.: Avalon Extreme.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL