Fabisiak zwycięzcą debla, Kruszelnicki w finale singla!

Udany występ mają za sobą nasi tenisiści podczas rozgrywanego w dniach 22-25 kwietnia MegaFon DreamCup z pulą $14 000. W rosyjskim Sankt Petersburgu Kamil Fabisiak wraz z Danielem Caverzaschim sięgnął po zwycięstwo w deblu, zaś Tadeusz Kruszelnicki w singlu doszedł do finału.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Biało-czerwoni rozstawieni byli z odpowiednio z turniejową dwójką i trójką. Do starcia między Polakami doszło w półfinale. Lepszy okazał się Tadeusz Kruszelnicki. Sześciokrotny uczestnik igrzysk paraolimpijskich pokonał młodszego kolegę z reprezentacji 6:3, 6:2. Doświadczony Kruszelnicki nie krył radości z pokonania wyżej notowanego w światowym rankingu. ,,Już dociera w końcu do mnie, że dzisiaj zagrałem dobry tenis i nie dałem złudzeń, kto jest na ten moment lepszy!” – napisał na portalu społecznościowym Facebook, krótko po swoim występie.

W finale jednak 61-letni Polak przegrał ze znacznie młodszym od siebie Danielem Caverzaschim w dwóch setach. W pierwszym nie ugrał gema z 20-latkiem, zaś w drugim notowanemu na 15. miejscu w światowym rankingu Hiszpanowi „wyrwał” trzy gemy.

W finale debla Hiszpan oraz Kamil Fabisiak sięgnęli po zwycięstwo. W finale pokonali Greka Stefanosa Diamantisa oraz Rosjanina Leonida Szewczuka 6:0, 6:3. W półfinale z grecko-rosyjską parą przegrali Kruszelnicki i reprezentant gospodarzy Ildus Szaichisłamow.

Warto odnotować, że dla Fabisiaka był to drugi tegoroczny turniej. W marcu wygrał turniej deblowy oraz awansował do półfinału gry singlowej w Biel-Bienne w Szwajcarii. Dla drugiego naszego doświadczonego tenisisty to pierwszy międzynarodowy turniej w tym roku.

Fot. Andrzej Chrobot /SIKT PŁOCK.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL