Fit Lovers wytańczyli 100 tysięcy złotych dla IKS AWF Warszawa!

Druga edycja emitowanego na antenie TVP2 formatu „Dance Dance Dance” zakończyła się triumfem Fit Loversów. Uczestnicy programu przeznaczyli wytańczone na parkiecie pieniądze na wybrany cel charytatywny. Wybór zwycięskiego duetu Pameli Stefanowicz i Mateusza Janusza padł na Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa.

W programie, którego pierwszy odcinek wyemitowano 29 lutego br., zaprezentowało się sześć duetów. Pełni zapału i energii mierzyli się ze swoimi słabościami, próbując jak najwierniej odwzorować skomplikowane układy choreograficzne do kultowych teledysków bądź filmowych ekranizacji. Zamknięci w salach treningowych pilnie uczyli się wszystkich kroków, aby sprostać oczekiwaniom wymagających jurorów, którym nie umknie żaden detal. Pary, które najsłabiej spisywały się na tanecznym parkiecie, sukcesywnie opuszczały program, zasilając konto wskazanej przez siebie organizacji o kwotę 10 tysięcy złotych.

Do wielkiego finału, który zaplanowano na sobotę 25 kwietnia, zakwalifikowały się trzy najmocniejsze duety. Stawka tego odcinka wzrosła do 100 tysięcy złotych, a zwycięzców wyłoniono za pomocą głosowania SMS-owego. Największe uznanie w oczach widzów zyskali Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz, którzy w decydującym rozdaniu pokonali stosunkiem głosów 52:48 Annę Karczmarczyk oraz Mateusza Łapkę. Triumfatorzy drugiej edycji swój czek przekazali Integracyjnemu Klubowi Sportowemu AWF Warszawa. – My wspieramy sport, „zajawki” i ludzi, którzy po prostu chcą coś robić. Wydaje mi się, że nie ma ludzi, którzy bardziej niż osoby niepełnosprawne potrzebują tych pieniędzy, żeby rozwijać się w sporcie – argumentował wybór Mateusz z Fit Lovers, który wraz ze swoją życiową partnerką Pamelą gościł na jednym z treningów szermierki na wózkach będącej wizytówką klubu ze stolicy.

Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa powołany został do życia w 1991 roku z inicjatywy pracowników naukowych AWF, osób niepełnosprawnych, a także studentów Wydziału Wychowania Fizycznego i Wydziału Rehabilitacji. Sportowcy zrzeszeni w klubie mają dostęp do uczelnianych obiektów, na których poza szermierką realizowane są programy szkoleniowe w takich dyscyplinach jak pływanie, podnoszenie ciężarów czy tenis stołowy. Warto nadmienić, że jest to zarazem jedno z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą na poziomie wyczynowym uprawiać szermierkę na wózkach. Zawodnicy sekcji szermierczej w dyscyplinie tej od wielu lat stanowią trzon kadry narodowej, a ich sukcesy mierzone są niezliczoną ilością trofeów mistrzostw świata i Europy oraz igrzysk paraolimpijskich.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL