Gloria Varsovia triumfuje w trzecim turnieju Amp Futbol Ekstraklasy

Gloria Varsovia zwyciężyła w trzecim w tym roku turnieju Amp Futbol Ekstraklasy. Drużyna ze stolicy w końcowym zestawieniu wyprzedziła Husarię Kraków i Kuloodpornych Bielsko-Biała.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Po turniejach w Górze i Płocku oraz Bielsku-Białej trzecia odsłona Amp Futbol Ekstraklasy zawitała do Krakowa. Każdej z pięciu drużyn przyszło rozegrać po cztery spotkania. Po raz kolejny o losach pierwszego miejsca zadecydował bilans bramkowy, ponieważ dwie drużyny zgromadziły taką samą ilość punktów. Po zliczeniu wszystkich goli zdobytych i straconych okazało się, że najkorzystniejszy bilans posiada stołeczna Gloria i to właśnie do nich powędrował laur zwycięstwa. Na drugim miejscu znalazła się krakowska Husaria. Stawkę na podium uzupełnili Kuloodporni Bielsko-Biała. Na czwartej pozycji sklasyfikowani zostali zawodnicy z klubu GKS Góra, piątą lokatę zajęli natomiast reprezentanci  Anpfif Hoffenheim.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Sobota, 10 czerwca:
Husaria Kraków – GKS Góra 4:1 (2:0)
Anpfif Hoffenheim – Kuloodporni Bielsko-Biała 0:1 (0:0)
Gloria Varsovia – GKS Góra 3:0 (1:0)
Husaria Kraków – Kuloodporni Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
Gloria Varsovia – Anpfif Hoffenheim 4:1 (1:0)

Niedziela, 11 czerwca:
Kuloodporni Bielsko-Biała – GKS Góra 1:0 (1:0)
Husaria Kraków – Gloria Varsovia 0:0
GKS Góra – Anpfif Hoffenheim 1:0 (0:0)
Kuloodporni Bielsko-Biała – Gloria Varsovia 0:3 (0:1)
Husaria Kraków – Anpfif Hoffenheim 3:0 (2:0)

W trakcie zawodów przyznane zostały cztery indywidualne nagrody. Wszystkie wyróżnienia przypadły zawodnikom warszawskiej Glorii. Aż dwie z nich zgarnął Jakub Kożuch, który został okrzyknięty królem strzelców krakowskiego turnieju, a także najlepszym jego zawodnikiem. Tytuł najlepszego bramkarza powędrował z kolei do jego kolegi Jakuba Popławskiego. Odkryciem turnieju okazał się  natomiast Adrian Bąk.


Po trzech zakończonych turniejach jednego możemy być pewni – walka o triumf w końcowej klasyfikacji Ekstraklasy toczyć się będzie do samego końca. Po 12 spotkaniach na czele tabeli znajduje się Husaria Kraków, która ma taką samą ilość punktów jak druga w zestawieniu Gloria Varsovia (24). Tuż za nimi, ze stratą jednego oczka, plasują się Kuloodporni Bielsko-Biała. Czwarte miejsce z dorobkiem 13 punktów zajmują zawodnicy z klubu GKS Góra. Piątą lokatę z punktem za remis utrzymuje Anpfif Hoffenheim.

Fot.: www.ampfutbol.pl.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL