Goalball: Poznaliśmy medalistów mistrzostw Polski!

W ubiegły weekend w Bierutowie odbył się finałowy turniej mistrzostw Polski mężczyzn oraz kobiet w goalballu. Pierwsze lokaty wywalczyły wrocławianki oraz lublinianie.

Panie dokończyły rywalizację rozpoczętą w dniach 15-17 listopada w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle. Po meczach w Bierutowie okazało się, że trzy drużyny mają taką samą liczbę punktów. O kolorach medali rozstrzygnąć zatem musiał bilans brakowy. Ten najlepszy miały Wrocławianki (+25) i to właśnie one sięgnęły po złoto. Drugą pozycję zajęły reprezentantki UKS Okej Lublin (+12), a trzecią zawodniczki UKS ,,Laski” (+6). Stawkę zamknęła drużyna z Katowic. Najlepszą strzelczynią mistrzostw Polski okazała się Dorota Niewiadomska, która zapisała na swoim koncie 21 bramek.

W zmaganiach mężczyzn oglądać mogliśmy rywalizację w dwóch ligach. Mistrzem Polski został w tym roku zespół z Lublina. Na drugiej lokacie zakończyła imprezę została drużyna gospodarzy, Bierutów. Natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna Wrocławia. W drugiej lidze triumfowała drużyna z Bydgoszczy, która dzięki temu uzyskała awans do pierwszej ligi. Za nią uplasowała się ekipa ze Szczecina, która o awans do pierwszej ligi zagrała z drużyną z Katowic. Zwycięstwo odniosła jednak ta druga drużyna i to ona pozostanie w pierwszej lidze.

Kobiety:
1. Wrocław
2. Lublin
3. Laski
4. Katowice

1. Liga Mężczyzn:
1. Lublin
2. Bierutów
3. Wrocław I
4. Katowice I
5. Wrocław II

2. Liga Mężczyzn:
1. Bydgoszcz
2. Szczecin
3. Katowice II
4. Kraków
5. Lublin II

————

Fot.: Goalball Polska.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL