Hasztagiem pisane, czyli twitterowe ciekawostki z #PyeongChang2018

Igrzyska paraolimpijskie w #Pyeongchang2018 wystartowały. Przez całe igrzyska będziemy bacznie przeglądać Twittera w poszukiwaniu dla Was paraolimpijskich ciekawostek.

Kojarzycie Mr. T? To znany i popularny w Ameryce aktor telewizyjny i zawodowy zapaśnik. Występował m.in. w serialu Drużyna A czy filmie Rocky III. Dla Mr. T wszyscy paraolimpijczycy już zdobyli złoty medal.

O paraolimpiadzie piszą również następni organizatorzy zimowych igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich – Beijing 2022. Zwracają oni szczególnie uwagę na największą w historii chińską delegację na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich.

Przed otwarciem igrzysk o ideałach paraolimpiady i ciągłym przekraczaniu wszelkich granic oraz zdolności inspiracji nas wszystkich do doskonałości mówiła Heather Nauert – amerykańska dziennikarka, która obecnie pracuje w Departamencie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Czy wiecie, że na zimowych igrzyskach paraolimpijskich w #Peyongchang w Korei obecni są badacze NASA, którzy zajmują się specjalistycznymi obserwacjami mającymi na celu lepsze zrozumienie tegorocznej, rekordowej zimy w Korei.

Twitterowy profil @SpecialOlympic przygotował ciekawą wizualizację, która ma na celu łatwiejsze zrozumienie różnić pomiędzy igrzyskami olimpijskimi, a igrzyskami paraolimpijskimi.

Nas na Twitterze możecie znaleźć tutaj!

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL