Fot. Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska

Historyczny medal dla Polski w strzelectwie sportowym. Szymon Sowiński wicemistrzem paraolimpijskim!

Szymon Sowiński po dwóch dogrywkach wywalczył tytuł wicemistrza paraolimpijskiego w strzelectwie w konkurencji pistoletu sportowego P3. To historyczny dla Polski paraolimpijski medal w strzelectwie.

Szymon Sowiński to aktualnie numer „jeden” w reprezentacji Polski w strzelectwie sportowym. Specjalizuje się w strzelaniu z pistoletów, w których wielokrotnie zdobywał medale podczas Pucharów Świata, a także mistrzostw świata i Europy – zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i drużynowej. 39-latek wcześniej miał już za sobą jeden start w igrzyskach paraolimpijskich. W debiucie w Rio de Janeiro był bliski wywalczenia krążka w pistolecie pneumatycznym P1. W finale tej konkurencji uplasował się wówczas tuż za podium. Dwa dni temu w Tokio w tej samej specjalności zajął natomiast szóstą lokatę.

Dzisiejszy marsz po największy w karierze indywidualny sukces zawodnik Startu Zielona Góra rozpoczął od udanych kwalifikacji, w których punktowane były precyzja oraz szybkość. W strzelaniu do oddalonej o 25 metrów tarczy nasz reprezentant zgromadził łącznie 573 pkt., co zaowocowało wysokim piątym miejscem i pewnym awansem do finału. Na odległej 23. pozycji w trzydziestoosobowej stawce uplasował się z rezultatem 544 pkt. Filip Rodzik.

W ośmioosobowym finale pistoletu sportowego P3 Sowiński dwukrotnie doprowadził swoich wiernych kibiców do stanu przedzawałowego. Polski strzelec stoczył bowiem aż dwie dogrywki – najpierw o medalową strefę z Siergiejem Małyszewem z Rosyjskiego Komitetu Paraolimpijskiego, a następnie o srebro z Ukraińcem Oleksijem Denysiukiem. Z obu potyczek nasz zawodnik wyszedł na szczęście obronną ręką i dzięki temu z dorobkiem 20 pkt. został paraolimpijskim wicemistrzem. Poza jego zasięgiem okazał się jedynie rewelacyjny Chińczyk Xing Huang, który z wynikiem 27 pkt. ustanowił nowy rekord igrzysk paraolimpijskich.

————

Paulina Królak/Polska Fundacja Paraolimpijska
Fot. Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL