Historyczny sukces niesłyszących siatkarek! Dwa brązowe medale Polek na mistrzostwach Europy

Austriacka miejscowość Baden była w dniach 16-20 sierpnia gospodarzem mistrzostw Europy niesłyszących w siatkówce plażowej. Historyczny sukces osiągnęły polskie siatkarki, zdobywając w rozgrywkach seniorskich oraz juniorskich dwa brązowe medale.

W turnieju seniorskim do rywalizacji przystąpiło łącznie dziewięć kobiecych drużyn z ośmiu państw. W biało-czerwonych barwach na mistrzostwach Europy zagrały Pamela Łuszczyńska z Edytą Kucharską, a także Anna Krzak z Barbarą Kołtun. W zmaganiach juniorek swoje umiejętności siatkarskie zaprezentowały ostatecznie cztery duety z trzech krajów. Wśród nich znalazły się również Patrycja Krumin oraz Wiktoria Muszczek.

Znakomicie w Baden spisały się Pamela Łuszczyńska z Edytą Kucharską, które w rozgrywkach seniorek stanęły na najniższym stopniu podium. W starciu o brąz podopieczne trenera kadry Łukasza Zielińskiego zwyciężyły w dwóch setach 21:17, 21:17 z włoską parą Alice Tomat/Silvia Bennardo. Na szóstej lokacie uplasowały się natomiast Anna Krzak i Barbara Kołtun, ulegając w spotkaniu o piąte miejsce 18:21, 18:21 Czeszkom Annie Pavlovowej i Oldrisce Zidkovej. Mistrzyniami Starego Kontynentu zostały ukraińskie siatkarki Julia Czernenko i Raisa Ryłowa, pokonując w finale 21:12, 21:17 Birute Aleknaviciute oraz Ingridę Milkintaite z Litwy.

W równolegle odbywającej się rywalizacji juniorek z brązowego krążka mogą cieszyć się dobrze rokujące na przyszłość Patrycja Krumin oraz Wiktoria Muszczek. W ostatnim meczu w turnieju Polki zmierzyły się z reprezentującymi Litwę Doroteją Keraite oraz Martyną Jurgilaite, z którymi rozprawiły się w dwóch odsłonach 21:18, 21:7. Złote medale zgarnęły Ukrainki Sofia Jackowa z Sofią Bryliuk, a srebrne ich rodaczki Maria Bondzyk i Chrystyna Szpytko po dwusetowej potyczce zakończonej wynikami 21:15, 21:16.

————

Fot. dzięki uprzejmości Łukasza Zielińskiego, trenera reprezentacji Polski niesłyszących w siatkówce plażowej.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL