Letnie igrzyska Głuchych w Brazylii przełożone na 2022 rok!

Przygotowujący się do XXIV Letnich Igrzysk Głuchych sportowcy zmuszeni będą dokonać modyfikacji w swoich kalendarzach startowych. Międzynarodowy Komitet Sportu Głuchych (ICSD) kilka dni temu podjął bowiem decyzję o przełożeniu imprezy na pierwszą połowę maja 2022 roku.

„Decyzja o odroczeniu igrzysk wynika z ograniczeń spowodowanych pandemią COVID-19. Ponieważ tempo szczepień pomiędzy poszczególnymi krajami charakteryzują znaczne różnice, podjęcie takich kroków ma na celu zapewnienie dłuższego czasu na zaszczepienie światowej populacji. Odzwierciedla potrzebę nadania wyższego priorytetu zdrowiu ludzkiemu i wysiłkom na rzecz powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa” – możemy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie Międzynarodowego Komitetu Sportu Głuchych (ICSD).

The Deaflympics to najstarszy na świecie ruch zrzeszający sportowców z niepełnosprawnością, a organizowane igrzyska Głuchych są zaraz po igrzyskach olimpijskich imprezą mogącą poszczycić się najdłuższą historią. W pierwotnych ustaleniach 24. letnia edycja tego wydarzenia miała zostać przeprowadzona w brazylijskim Caxias de Sul w dniach 5-21 grudnia 2021 roku. Po wyznaczeniu nowego terminu multidyscyplinarne zawody sportowe z udziałem osób z ubytkiem słuchu powinny odbyć się między 1 a 15 maja 2022 roku.

Podczas ostatnich igrzysk, które w lipcu 2017 roku rozegrano w tureckim Samsunie, polska reprezentacja sięgnęła po jedenaście krążków: jeden złoty, trzy srebrne oraz siedem brązowych, co przełożyło się na 22. lokatę w medalowej klasyfikacji imprezy. Informacje o występach biało-czerwonych na sportowych arenach w Caxias de Sul na bieżąco można będzie śledzić na naszej stronie.

————

Fot. Deaflympics Poland.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL