Igrzyska w Pekinie z udziałem chińskich kibiców

Zimowe igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie w Pekinie coraz bliżej, a to oznacza coraz mniej niewiadomych. Oficjalnie wiemy już, że podczas obu imprez na obiektach sportowych będą mogli zasiąść wyłącznie kibice z Chin.

Igrzyska w Pekinie to kolejna impreza sportowa, którą zagraniczni kibice zmuszeni będą obejrzeć przed telewizorami. Sytuacja z COVID-19 wciąż wydaje się niepewna, a organizatorzy w trosce o bezpieczeństwo zdrowie uczestników zawodów starają się zminimalizować ryzyko związane z potencjalnym wzrostem liczby zakażeń. Na wypełnione po brzegi trybuny w atmosferze wielkiego międzynarodowego święta zmuszeni będziemy poczekać najprawdopodobniej do igrzysk w Paryżu w 2024 roku.

Organizatorzy igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Pekinie zapewniają, że wszyscy sportowcy oraz uczestnicy wydarzenia, którzy przedstawią stosowne zaświadczenia o pełnym zaszczepieniu, po przylocie do Chin mogą liczyć na zwolnienie z kwarantanny. Osoby niezaszczepione natomiast zostaną objęte obowiązkową, trwającą aż 21 dni kwarantanną. Indywidualnie rozpatrywane mają być przypadki, gdy z przyczyn zdrowotnych przyjęcie szczepionki jest niemożliwe.

Ponadto od 23 stycznia aż do zakończenia igrzysk paraolimpijskich (13 marca) wdrożone zostaną restrykcje w przemieszczaniu. W ramach tzw. zamkniętej pętli uczestnicy obu sportowych wydarzeń będą mieli możliwość przemieszczania się w obrębie miejsc związanych z igrzyskami, a cele ich podróży mogą mieć wyłącznie charakter służbowy, treningowy bądź startowy.

Podobnie jak w Tokio uruchomiony ma również zostać specjalny system transportowy, a uczestnicy niezakwaterowani w wiosce będą mogli skorzystać w hoteli znajdujących się na oficjalnej liście zatwierdzonej przez organizatora igrzysk. Wszyscy krajowi i zagraniczni uczestnicy igrzysk, a także osoby pracujące bezpośrednio przy organizacji wydarzenia będą mieć obowiązek monitorowania swojego stanu zdrowia oraz poddawania się codziennym testom na COVID-19.

Zimowe igrzyska olimpijskie odbędą się w terminie 4-20 lutego 2022 roku, natomiast paraolimpijska rywalizacja przeprowadzona zostanie w dniach 4-13 marca.

————

Fot. Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL