Pjongczang 2018: Sobotnie starty Polaków

Przed nami przedostatni już niestety dzień sportowych zmagań w Pjongczangu. Na biegowych i alpejskich trasach będziemy trzymać mocno kciuki za biało-czerwonych, którzy o jak najwyższe lokaty powalczą w slalomie oraz w ostatnich indywidualnych konkurencjach narciarstwa biegowego.

Na godzinę 1:30 zaplanowano rozpoczęcie pierwszego przejazdu slalomu mężczyzn (kobiety wystąpią w niedzielę), w którym rywalizacja przebiegać będzie w trzech kategoriach niepełnosprawności. Jako pierwsi na trasie pojawią się startujący z przewodnikami zawodnicy z dysfukcją narządu wzroku, wśród nich zobaczymy Macieja Krężela oraz Annę Ogarzyńską. Po zakończeniu przejazdu tej grupy pojadą panowie z grupy stojącej, a tuż po nich rozpocznie się rywalizacja o medale na monoski. W tej ostatniej grupie z kolei będziemy zaciskać mocno kciuki za Igora Sikorskiego, który podczas tych igrzysk sięgnął już po brąz w slalomie gigancie. Od godziny 6:00 z zachowaniem tej samej kolejności grup rozgrywane będą finałowe przejazdy.

Również w ostatnich indywidualnych konkurencjach narciarstwa biegowego na trasie nie zabraknie biało-czerwonych. Od 2:00 o jak najwyższe lokaty w grupie zawodników niewidomych i niedowidzących rywalizujących na 10 km techniką klasyczną zobaczymy Łukasza Kubicę wraz z przewodnikiem Wojciechem Suchwałko, a także Piotra Garbowskiego z przewodnikiem Jakubem Twardowskim. 15 minut później w tej samej konkurencji rozpocznie się walka o medale panów z grupy stojącej, w której jedynym naszym przedstawicielem będzie Witold Skupień. Od 4:40 z kolei nasze oczy skierowane będą na Kamila Rośka z kategorii siedzącej biegnącego na dystansie 7,5 km.

 Narciarstwo alpejskie:

  • slalom mężczyzn (wszystkie grupy) – I przejazd godz. 1:30, II przejazd godz. 6:00 (Igor Sikorski, Maciej Krężel)

Biegi narciarskie:

  • mężczyźni, dysfunkcja narządu wzroku, 10 km techniką klasyczną – godz. 2:00 (Łukasz Kubica, Piotr Garbowski)
  • mężczyźni, poz. stojąca, 10 km techniką klasyczną – godz. 2:15 (Witold Skupień)
  • kobiety, poz. stojąca, 7,5 km techniką klasyczną – godz. 3:45
  • kobiety, dysfunkcja narządu wzroku, 7,5 km techniką klasyczną – godz. 3:55
  • mężczyźni, poz. siedząca 7,5 km – godz. 4:40 (Kamil Rosiek)
  • kobiety, poz. siedząca 5 km – godz. 5:00

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL