Jolanta Majka i Michał Gadowski brązowymi medalistami wioślarskich mistrzostw Europy

W Monachium zakończyły się w niedzielę mistrzostwa mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Brązowe medale w paraolimpijskiej konkurencji mieszanych dwójek PR2 Mix2x wywalczyli Jolanta Majka wraz z Michałem Gadowskim.

Tegoroczne mistrzostwa Europy, które w dniach 11-14 sierpnia gościło Monachium, przyciągnęły blisko 560 sportowców z 33 krajów. W trakcie czterech dni zmagań z udziałem pełnosprawnych i niepełnosprawnych wioślarzy wyłonieni zostali medaliści w 23 konkurencjach, w tym czterech paraolimpijskich: jedynkach kobiet oraz mężczyzn (PR1 W1x i PR1 M1x), dwójkach mieszanych (PR2 Mix2x), a także mieszanych czwórkach ze sternikiem (PR3 Mix4+).

Z brązowym krążkiem wioślarski czempionat zakończyła nasza eksportowa dwójka w składzie Jolanta Majka i Michał Gadowski. Zawodnicy Startu Szczecin na metę liczącego 2000 metrów dystansu wpłynęli z czasem 9:02,88 min. Do triumfatorów rywalizacji, Ukraińców Switłany Bogusławskiej i Jarosława Kojudy, Polacy stracili ostatecznie 9,16 s, natomiast drudzy na mecie Francuzi Perle Bouge i Stephane Tardieu wyprzedzili biało-czerwonych o 4,93 s.

Na siódmej pozycji w jedynkach sklasyfikowany został klubowy kolega Majki i Gadowskiego, Michał Breczko. W medalowym wyścigu najszybciej wiosłował Włoch Giacomo Perini, który mistrzowski tytuł przypieczętował rezultatem 9:38,48 min. Srebrny kruszec ze stratą 7,96 s zgarnął Ukrainiec Roman Polianski, a stawkę na podium ze słabszym o 15,27 s od zwycięzcy czasem uzupełnił Brytyjczyk Benjamin Pritchard.

Kolejnymi zawodami, w których zaprezentuje się polska kadra paraolimpijska, będą startujące za miesiąc mistrzostwa świata. Imprezę w dniach 18-25 września zorganizują czeskie Račice.

————

Screen: sport.tvp.pl

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL