Jolanta Majka i Michał Gadowski wygrali wioślarski Puchar Świata w Poznaniu

Jolanta Majka wraz z Michałem Gadowskim wygrali w Poznaniu zawody Pucharu Świata w wioślarstwie w konkurencji mieszanych dwójek PR2 Mix2x. Wyższość biało-czerwonych zmuszone był uznać duety z Francji, Holandii oraz Irlandii.

Trwające w dniach 16-19 czerwca zawody Pucharu Świata na poznańskiej Malcie przyciągnęły blisko 600 zawodników reprezentujących 36 krajów. W imprezie wystartowali również wioślarze z niepełnosprawnością, dla których przewidziano rywalizację w żeńskich (PR1 W1x) oraz męskich (PR1 M1x) jedynkach, mieszanych dwójkach (PR2 Mix2x) oraz czwórkach ze sternikiem (PR3 Mix4+).

W niedzielnym finale mieszanych dwójek po zwycięstwo popłynęła nasza eksportowa para Jolanta Majka/Michał Gadowski, która podczas ubiegłorocznych igrzysk paraolimpijskich w Tokio sklasyfikowana została w tej konkurencji na szóstym miejscu. Wioślarze KSI Startu Szczecin na torze Malta zmierzyli z trzema osadami, które zarówno w wyścigu testowym jak i finałowym zostawili za swoimi plecami. Biało-czerwoni na mecie dystansu liczącego 2000 metrów zameldowali się z czasem 8:40,82 min, wyprzedzając o 3,68 s duet francuski Stephane Tardieu/Perle Bouge. Na trzeciej pozycji ze stratą 12,67 s zmagania ukończyli Chantal Haenen i Marinus de Koning z Holandii, a stawkę zamknęli pochodzący z Irlandii Katie O’Brien wraz ze Stevenem McGowanem.

Sześciu panów przystąpiło w Poznaniu do pucharowej rywalizacji w jedynkach. Startujący w tej konkurencji Arkadiusz Skrzypiński oraz Michał Breczko (obaj KSI Start Szczecin) na finisz wpadli z odpowiednio piątym (11:37,82 min) oraz szóstym (12:08,03 min) rezultatem. Złoty medal powędrował do Włocha Giacomo Periniego, który przeciął metę, uzyskując 9:14,68 min. Wolniejszy o 9,81 s okazał się od niego Australijczyk Eric Horrie, któremu przypadło srebro. Trzeci na kresce Niemiec Marcus Klemp stracił do zwycięzcy już z kolei 1:15,51 min.

————

screen: sport.tvp.pl

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL