Kajakarstwo: Kamila Kubas czwarta w ME

W bułgarskim Płowdiw podczas mistrzostw Europy w kajakarstwie oglądaliśmy w sobotę czwórkę naszych zawodników. Czwartą lokatę zajęła Kamila Kubas, zaś siódmą Arkadiusz Garbacz. Robert Studziżba oraz Mateusz Surwiło.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

W finale KL1 oglądaliśmy Kamilę Kubas ze Startu Zielona Góra. Nasza brązowa medalistka z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, zakończyła start w pięcioosobowej stawce na czwartej lokacie. Bezkonkurencyjna okazała się aktualna mistrzyni paraolimpijska i mistrzyni świata Jeanette Chippington. Brytyjka pokonała Rosjankę Aleksandrę Dupik oraz Niemkę Edinę Muller, odbierając jej tytuł mistrzyni Europy. W finale A konkurencji VL2 ostatnią siódmą lokatę zajął Arkadiusz Garbacz. Złoto wywalczył Markus Swoboda, Austriak pokonał Niemca Ivo Killiana i Włocha Giuseppe Di Lelio.

Mateusz Surwiło w KL3 na dystansie 200 metrów rozpoczął od trzeciej lokaty w biegu eliminacyjnym. Polak uplasował się za Leonidem Kryłowem z Rosji oraz Hiszpanem Juanem Valle. Tylko ten pierwszy awansował bezpośrednio do finału, reszta zawodników rywalizowała w półfinale. W nim Polak zajął trzecią lokatę, przegrywając z Brytyjczykiem Jonathanem Youngiem i Iulianem Serbanem z Rumunii, jednak dało mu to awans do finału A. Walka o medale odbędzie się w niedzielę o 10:05.

Bezpośrednio do finału A awansował Robert Studziżba, polski kajakarz w klasie KL2 przegrał jedynie z Ukraińcem Volodymyrem Velhunem. Finał A odbędzie się jutro z udziałem dziewięciu zawodników o 9:55.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL