Fot. Maciej Gillert/Amp Futbol Polska

Grosicki na treningu juniorskiej reprezentacji w amp futbolu. „Tak wiele potraficie”

Nic nie jest w stanie powstrzymać młodych ampfutbolistów przed grą w piłkę. Wprawdzie ze względu na stan epidemii młodzi reprezentanci Polski nie mogli spotkać się na zgrupowaniu, ale kontynuują wspólne treningi w domach łącząc się z trenerami przez internet w ramach akcji #JednąNogąWDomu. Podczas ostatnich zajęć dołączył do nich nawet Kamil Grosicki.

Obecność skrzydłowego reprezentacji Polski była dla dzieci nagrodą za wymagające treningi w mieszkaniach i ogródkach oraz za zajęcia online, które prowadzą z nimi trenerzy programu Junior Amp Futbol. Możliwość pokazania się przed Grosickim i porozmawiania z nim zachwyciła młodych ampfutbolistów. – Jakie mam wrażenia? Jedno wielkie łoł! – stwierdził zachwycony Bartek, zawodnik juniorskiego zespołu.

Grosicki obejrzał fragment treningu, a następnie porozmawiał z zawodnikami, przekazując im mnóstwo motywacji do dalszych starań. – Widzę, że świetnie sobie radzicie i kochacie piłkę nożną. Jestem dumny z bycia ambasadorem amp futbolu, bardzo wam kibicuję – chwalił juniorów.

Uczestnicy programu szkoleniowego Junior Amp Futbol, którzy raz na kilka tygodni widują się na dwudniowych zgrupowaniach, a teraz zmuszeni zostali przez okoliczności do „spotkań” przez internet, byli ciekawi jak w tym trudnym okresie radzi sobie Grosicki. – Od siedmiu tygodni jestem w Polsce i podobnie jak wy, widuję kolegów podczas takich sesji treningowych online. Miło jest móc się spotkać choćby w taki sposób. – podkreślił zawodnik West Bromwich Albion, który ku zadowoleniu młodych zawodników, uśmiechając się zasugerował nawet, że zdalne treningi Junior Amp Futbol są bardziej profesjonalne niż te w jego klubie.

Fot. Maciej Gillert/Amp Futbol Polska

Grosicki i młodzi ampfutboliści rozmawiali również o tym, jakie uczucia towarzyszom piłkarzom podczas gry w reprezentacji Polski i o tym czy piłkarz West Bromwich Albion umiałby zagrać o kulach. – Na pewno nie dałbym rady! Widzę ile siły trzeba mieć, żeby móc to robić i jak ciężko trenujecie. Jestem z was bardzo dumny, tak wiele potraficie – chwalił Grosicki, który opowiedział także o kibicowaniu seniorskiej reprezentacji podczas mistrzostw świata w Meksyku oraz Amp Futbol Cup w Warszawie. Zapowiedział również, że gdy tylko będzie to możliwe, odwiedzi młodych zawodników na treningu lub meczu.

To bardzo miłe usłyszeć, że taki mistrz jest z nas dumny – podkreślił uradowany Bartek, jeden z młodych ampfutbolistów. – Wizyta Kamila była bardzo miłym zaskoczeniem. Mogliśmy się wiele od niego dowiedzieć, dostaliśmy dodatkową motywację do jeszcze większego wysiłku. To było niesamowite spotkanie – dodał Tymek, bramkarz juniorskiej drużyny.

Kamil Grosicki jest jednym z ambasadorów polskiego amp futbolu oraz projektu Junior Amp Futbol – programu szkolenia dla młodych zawodników z całej Polski, w ramach którego nie tylko spotykają się oni na bezpłatnych zgrupowaniach, ale również wyjeżdżają na międzynarodowe obozy organizowane przez Europejską Federację Amp Futbol przy wsparciu UEFA. Od niedawna trenerami juniorów są Marek Dragosz i Przemysław Świercz, a więc trener i kapitan seniorskiej reprezentacji w ampfutbolu. Sztab uzupełnia Krzysztof Węgrzyn, jeden z najbardziej doświadczonych bramkarzy Amp Futbol Ekstraklasy. Wszyscy trenerzy mają nadzieję niedługo spotkać się ze swoimi zawodnikami na boisku, ale na razie regularnie widują się z nimi podczas treningów online.

Fot. Maciej Gillert/Amp Futbol Polska

Wszyscy już jesteście bohaterami, to jak ciężko pracujecie, jak wiele siły i wiary w sobie macie, to coś niesamowitego. Bierzcie przykład ze starszych kolegów, z trenera Przemka, który jest przecież kapitanem seniorskiej reprezentacji. Wy Już zrobiliście coś wielkiego. Czapki z głów. Pokazujecie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Miło na was patrzeć. – zakończył spotkanie Kamil Grosicki.

Na zgrupowania Junior Amp Futbol organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież po amputacjach i z wadami kończyn z całej Polski.

Głównym sponsorem programu Junior Amp Futbol jest Grupa Energa.

Projekt wspiera UEFA Foundation.

Informacja prasowa.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL