Kampania społeczna „Zobacz. Niewidome dzieci” na antenie Telewizji Polskiej!

Kampania z udziałem ambasadorów niewidomej biegaczki Joanny Mazur i Michała Stawickiego, mistrzów świata w biegu na 1500 m, nabiera rumieńców. Już teraz na antenach Telewizji Publicznej będzie można śledzić kampanię „Zobacz Niewidome dzieci”. Od 5 do 14 kwietnia spot jest emitowany na kanałach TVP1, TVP2, TVP Info, TVP ABC, TVP Kultura.

Joanna Mazur – mistrzyni świata na 1500 m, niewidoma biegaczka oraz jej przewodnik Michał Stawicki wspierają niewidome dzieci.  Spot jest jednym z elementów realizowanej przez Stowarzyszenie „Tęcza” kampanii społecznej „Zobacz. Niewidome dzieci”. Jest to kolejna edycja kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy dzieci niewidomych i słabowidzących, zwłaszcza tych ze złożoną niepełnosprawnością.

Joanna Mazur jest aktywna zarówno fizycznie, jak i zawodowo. Jednak – aby móc zrealizować swoje marzenia, potrzebowała wsparcia – w jej przypadku była to nie tylko rodzina, ale przede wszystkim Michał, który pomógł jej sięgnąć po złoty medal na mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w Londynie. Niewidoma biegaczka zwraca uwagę, że problemy wzroku dotyczą dużej grupy naszego społeczeństwa. Bez życzliwych osób, które nie będą obojętne na potrzeby innych.

– Joasia jest wyjątkową biegaczkę, która zachwyciła nas hartem ducha, talentem i wytrwałością Joannę Mazur i jej przewodnika Michała Stawickiego, którzy są dla nas wielką inspiracją. Asia ma dopiero 29 lat, tyle ile nasze Stowarzyszenie, przed nią jeszcze całe życie. Dziękujemy Asi i Michałowi, że razem spróbujemy sięgnąć po złoto – mówi Anna Witarzewska, prezes Stowarzyszenia „Tęcza”.

Medalistka biega z przewodnikiem i opaską na oczach, w totalnej ciemności. Asia idzie do przodu, spełnia marzenia i udowadnia, że niepełnosprawność nie może wykluczyć nas w walce o marzenia.

Spot dostępny jest na stronie Stowarzyszenia Tęcza [TUTAJ] oraz na oficjalnym kanale Stowarzyszenia na YouTube [TUTAJ].

Stowarzyszenie „Tęcza” prowadzi od 29 lat, wyjątkowy w skali kraju, zespół trzech placówek dla dzieci, młodzieży i dorosłych osób z deficytami wzroku i złożoną niepełnosprawnością. Specjalistyczną pomocą – edukacją, terapią, rehabilitacją – obejmuje codziennie 250 podopiecznych, pomaga także ich rodzinom. Każdy rodzic, którego dziecko ma problemy ze wzrokiem otrzyma w Tęczy specjalistyczną pomoc i wsparcie. Stowarzyszenie jest organizacją i jednocześnie instytucją/marką, która jest rozpoznawalna nie tylko w kraju, ale i za granicą.  Jesteśmy jedną z nielicznych organizacji w Warszawie i w Polsce opiekującą się systematycznie, kompleksowo i fachowo dziećmi z niepełnosprawnością wzrokową, a także dziećmi i osobami dorosłymi niesamodzielnymi, zależnymi od wsparcia i pomocy innych. Stowarzyszenie zajmuje się upowszechnianiem wiedzy na temat edukacji i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnością wzroku; szkoli specjalistów, wolontariuszy, rodziców. Stowarzyszenie zainicjowało, stosuje i promuje autorskie metody rehabilitacji wzroku, całościowej diagnozy rozwoju oraz funkcjonalnej diagnozy widzenia dzieci słabowidzących, opracowane przez fińską okulistkę dr Leę Hyvarinen.

————

[Informacja prasowa]

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL