Historyczny sukces polskiego kulturysty! Karol Milewski triumfatorem legendarnych zawodów Mr. Olympia

Tak przechodzi się do historii! Karol Milewski został pierwszym Polakiem, który wygrał legendarne zawody Mr. Olympia. 36-letni kulturysta zatriumfował w kategorii osób na wózkach.

Mr. Olympia to tytuł przyznawany zwycięzcom najbardziej prestiżowych zawodów kulturystycznych na świecie. Organizatorem imprezy, która odbywa się nieprzerwanie od 1965 roku, jest Międzynarodowa Federacja Kulturystyki i Fitnessu (ang. International Federation of Bodybuilding and Fitness). Gospodarzem 59. edycji wydarzenia w dniach 2-5 listopada było Orlando na Florydzie.

Po wielu latach Polska doczekała się sportowca, który złotymi literami zapisał się w panteonie zwycięzców zawodów. W pokazie osób poruszających się na wózku pięć ostatnich konkursów zakończyło się triumfem Harolda Kelleya. Tym razem doszło do długo wyczekiwanej zmiany warty i Amerykanin musiał zadowolić się „tylko” drugim miejscem. Jego wieloletnią dominację przełamał 36-letni Karol Milewski, który sportami sylwetkowymi fascynował się od dziecka. Od realizacji życiowej pasji nie powstrzymał go poważny wypadek, któremu uległ w 2010 roku.

W tegorocznych zawodach Mr. Olympia w kategorii na wózkach zaprezentowało się łącznie dwunastu kulturystów. Stawkę na podium uzupełnił Brazylijczyk Josue Fabiano Berreto Monteiro.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mr. Olympia LLC (@mrolympiallc)

Fot. Mr. Olympia LLC

 

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL