Ruszył nabór do polskiej reprezentacji na Invictus Games 2020!

W październiku 2018 roku Polska zadebiutowała w odbywających się w Sydney Igrzyskach Niezwyciężonych – Invictus Games. Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa ogłosiło nabór dla poszkodowanych weteranów oraz żołnierzy do kolejnej edycji zawodów, które już maju przyszłego roku zorganizuje Haga.

Invictus Games (Igrzyska Niezwyciężonych) to międzynarodowa impreza sportowa powstała z myślą o żołnierzach i weteranach wojennych poszkodowanych na misjach. Ich inicjatorem jest szósty w kolejce do brytyjskiego tronu książę Harry, zaś pomysł zaczerpnięty został z The Warrior Games, rozgrywanych od 2010 roku w Stanach Zjednoczonych. Podczas jednej z wizyt na TWG w 2013 roku zaobserwował on pozytywny wpływ sportu w przezwyciężaniu zarówno fizycznych jak i psychicznych słabości, z jakimi takie osoby zmuszone są zmierzyć się w życiu codziennym.

Książę Harry postawił sobie za cel wdrożenie podobnego formatu zawodów na Wyspach Brytyjskich. W tym celu powołana została przez niego do życia fundacja „Invictus Games”. Przygotowania do igrzysk ruszyły pełną parą. Dzięki wsparciu sponsorów realizacja całego przedsięwięcia zajęła organizatorom zaledwie kilka miesięcy. Historyczne Igrzyska Niezwyciężonych odbyły się we wrześniu 2014 roku w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie. W zawodach tych wystąpiło wówczas ponad 400 rannych i chorych żołnierzy z 13 krajów, którzy wspierani przez swoje rodziny oraz przyjaciół mieli okazję sprawdzić się w dziesięciu dyscyplinach.

Czwarta edycja igrzysk, która odbyła się w październiku ubiegłego roku w Sydney, przyciągnęła ponad 500 weteranów z 18 krajów. Po raz pierwszy w tym gronie powitana została 15-osobowa reprezentacja z Polski. To ranni na misjach żołnierze, którzy doznali większego bądź mniejszego uszczerku na zdrowiu. W trakcie pełnionej służby przeszli wiele, a wydarzenia, jakich byli tam świadkami, pozostawiły trwały ślad w ich psychice. Większość z nich regularne treningi sportowe podjęła na kilka miesięcy przed wylotem do Australii, często próbując swoich sił w dyscyplinach, z którymi wcześniej nie mieli żadnej styczności. Biało-czerwoni, choć nie stanęli na Antypodach na podium, to powrócili do swoich domów bogatsi o nowe doświadczenia i znajomości oraz całą masę cudownych wspomnień

W maju 2020 roku gospodarzem piątych igrzysk będzie Haga. Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa uruchomiło nabór dla poszkodowanych weteranów oraz żołnierzy chcących reprezentować nasz kraj z orzełkiem na piersi. Na oficjalnej stronie internetowej Centrum Weterana dostępny jest do pobrania oraz wypełnienia specjalny formularz [TUTAJ], za pomocą którego można dokonywać zgłoszeń, a także adres, na jaki należy przesłać wszystkie dokumenty. Rekrutacja potrwa do 5 maja br., po upływie tego terminu kandydatury nie zostaną rozpatrzone.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL