Kolarstwo: Polki tuż za podium igrzysk w wyścigu ze startu wspólnego

Niestety bez medalu wyjadą z igrzysk paraolimpijskich w japońskim Tokio nasze kolarki. Dziś z dwóch naszych tandemów lepiej spisały się Justyna Kiryła i Aleksandra Tecław. Polki skończyły na nielubianej przez sportowców czwartej lokacie. Druga nasza para Dominika Putyra i Ewa Bańkowska uplasowały się na szóstym miejscu. Złoto wywalczyła Irlandia.

W dzisiejszym wyścigu ze startu wspólnego panie miały do pokonania 92,4km. Tak jak w jeździe indywidualnej na czas złoto zdobyły Katie-George Dunlevy i przewodniczka Eve McCrystal. Siedem sekund za Irlandkami przyjechały Brytyjki i Szwedki. Ze srebra cieszyły się Sophie Unwin i Jenny Holl, a z brązu Louise Jannering i Anna Svaerdstroem. Tuż za podium uplasowały się Justyna Kiryła i Aleksandra Tecław. Polki przyjechały 3,29 min za zwyciężczyniami. Szóste w dzisiejszym wyścigu były Dominika Putyra i Ewa Bańkowska (ostatnie z tandemów, które ukończyły). Ich strata wyniosłą 7,40 min. Siódme w stawce Belgijki nie ukończyły rywalizacji.