Kolarstwo szosowe: Mistrzostwa Polski za nami

W dniach 16-17 września w miejscowościach Nidek i Wieprz odbyły się IX Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 2017. Organizatorem zawodów był START Bielsko.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Pogoda w miniony weekend pozostawiała wiele do życzenia i zawodnikom przyszło rywalizować o dwadzieścia kompletów medali w strugach deszczu. Na starcie dwudniowych zawodów pojawiło się 70 kolarzy z całej Polski. Wśród nich znalazł się Rafał Wilk, podwójny wicemistrz zakończonych przed dwoma tygodniami w Pietermaritzburgu mistrzostw świata, który sięgnął po złoto w czasówce. Najliczniej obsadzona grupa została zgłoszona do męskich zmagań w handbike’ach w kategorii H3 oraz H4.

W sobotę rozdane zostały krążki w indywidualnej jeździe na czas. W niedzielę natomiast walka o zwycięstwo w poszczególnych kategoriach toczyła się na trasie wyścigu ze startu wspólnego. Aż ośmioro zawodników powróciło do swoich domów z dwoma złotymi medalami. Sztuki tej dokonali: Rafał Mikołajczyk (H1), Piotr Kacalski (H2), Rafał Szumiec (H3), Piotr Małek (H4), Piotr Bloma (C4/C5), Adam Łukawski (open), Monika Pudlis (H4/H5) i Sylwia Maciejkiewicz (open).

Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych konkurencjach i grupach.

Wyniki mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym (opracowanie własne na podstawie oficjalnych wyników PZSN START)

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL