Fot. Fanpage Rafała Wilka

Kolarstwo szosowe: Worek medali podczas mistrzostw Europy

W Górnej Austrii (Schwanenstadt, Lochen am See i Peuerbach/Steegen) w dniach 3-6 czerwca rozegrane zostały mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym. Z pierwszej w historii imprezy tej rangi polscy reprezentanci przywiozą 14 medali.

Najwięcej, bo aż osiem medali wywalczonych zostało przez biało-czerwone tandemy. W indywidualnej jeździe na czas kobiet tytuł mistrzyń Europy zdobyły Dominika Putyra z pilotem Ewą Bańkowską, pokonując o sześć sekund plasujące się na drugiej pozycji Justynę Kiryłę oraz Aleksandrę Tecław. Wśród panów natomiast drugi wynik w stawce wykręcili Marcin Polak z Michałem Ładoszem.

Wyścig ze startu wspólnego w pełni zdominowany został przez nasze reprezentantki, które zajęły wszystkie stopnie podium. Górą tym razem okazał się duet Kiryła/Tecław, a za nimi ze stratą jednego okrążenia finiszowały Putyra z Bańkowską oraz Angelika Biedrzycka z Ewą Bugdoł. Naszemu eksportowemu tandemowi Polak/Ładosz po zaciętej walce na finiszu z Holendrami Tristanem Bangmą i Patrickiem Bosem po raz drugi przyszło cieszyć się ze srebra. Brąz mistrzostw kontynentu ostatecznie należy do Piotra Kołodziejczuka oraz Marcina Białobłockiego.

Kolejnych sześć krążków do medalowego skarbca dołożyli ścigający się na handbike’u panowie. Wicemistrzostwo Starego Kontynentu w jeździe na czas powędrowało w H4 do Rafała Wilka, a rywalizujący w H3 Rafał Szumiec zdobył w tej samej konkurencji brąz, przegrywając wyższą lokatę o niespełna sekundę ze Szwajcarem Heinzem Freiem. Po dwa medale, brązowy w czasówce i srebro w starcie wspólnym, pojechali Rafał Mikołajczyk (H1) oraz Krzysztof Plewa (H5).

Ostatnia prosta przed igrzyskami w Tokio to mistrzostwa świata, które w dniach 9-13 czerwca zorganizuje portugalskie Cascais. Wkrótce też poznamy ostateczny skład polskiej reprezentacji, która uda się do stolicy Japonii, aby zawalczyć o paraolimpijskie trofea.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL