Kolarstwo torowe: Żeńskie tandemy na piątym i szóstym miejscu

Na kolarskim welodromie w Izu poznaliśmy nazwiska zwyciężczyń w wyścigu na dochodzenie tandemów kobiet. Na piątym miejscu rywalizację ukończyła Ewa Bańkowska, a oczko niżej uplasowała się Justyna Kiryła.

W kwalifikacjach wyścigu na dochodzenie na dystansie 3000 metrów wśród kobiet wystartowało dziewięć tandemów. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentowały się Dominika Putyra z pilotem Ewą Bańkowską, które wykręciły w Izu Velodrome rezultat 3:26,483 min i zajęły piąte miejsce. Tuż za nimi z czasem 3:31,875 min uplasowały się Justyna Kiryła oraz Aleksandra Tecław.

Mistrzyniami paraolimpijskimi w tej konkurencji zostały zwyciężczynie kwalifikacji, Brytyjki Lora Fachie i Corrine Hall, pokonując w wyścigu o złoto Irlandki Katie-George Dunlevy oraz Eve McCrystal. Na najniższym stopniu podium po triumfie nad belgijskim tandemem jadącym w składzie Griet Hoet i Anneleen Monsieur uplasowała się druga brytyjska para, Sophie Unwin wraz z Jenny Holl.