Kolarze ręczni jednak pojadą do Włoch na MŚ [aktualizacja]

We włoskim Maniago w dniach 2-5 sierpnia br. odbędą się mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych w kolarstwie szosowym. Start polskich kolarzy ręcznych w tych zawodach stanął pod znakiem zapytania, gdyż nie zostali zgłoszeni do nich w wyznaczonym przez Międzynarodową Unię Kolarską terminie. Na szczęście wszystko udało się naprawić.

Uwagę na brak kolarzy ręcznych na wstępnej liście startowej mistrzostw zwrócił Krystian Giera, brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata z Pietermaritzburga w indywidualnej jeździe na czas. W dokumentach zawodów, które dostępne są były  do 18 lipca do wglądu na stronie Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), znaleźć można było nazwiska 15 polskich zawodników. Brakowało na niej reprezentantów w handbike’ach, którzy przed rokiem w RPA wywalczyli dla Polski pięć spośród dziesięciu krążków.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy koordynatora do spraw kolarstwa osób niepełnosprawnych, Christophera Bifrare. Przedstawiciel UCI poinformował nas, że polski zespół nie został zgłoszony w wyznaczonym terminie, stąd też nie ma naszych zawodników na listach startowych. Zgodnie z regulacjami UCI (art. 9.2.062) można takowe zgłoszenie po wyznaczonym terminie przyjąć po uiszczeniu kwoty 200 franków szwajcarskich za zawodnika. Bifrare poinformował, że UCI czeka na odpowiedź ze strony polskiego związku w tej sprawie.

Niedopatrzenie zostało jednak naprawione i do Włoch poleci polska kadra kolarzy ręcznych. Naszych barw bronić będą Rafał Mikołajczyk (H1), Michał Żyliński i Piotr Kacalski (H2), Mateusz Witkowski i Rafał Szumiec (H3), Arkadiusz Skrzypiński, Rafał Wilk i Krystian Giera (H4) oraz Piotr Małek (H5),

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL