Kolejne medale polskich strzelców na mistrzostwach Europy w Hamar

Drugi dzień trwających w norweskim Hamar mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym wyłonił zwycięzców w kolejnych konkurencjach. Pierwszoplanowe role odegrali w nich również polscy reprezentanci.

W kwalifikacjach pistoletu pneumatycznego P1 (SH1) wystartowało trzech Polaków. Pechową dziewiątą pozycję, pierwszą pod „kreską”, zajął Filip Rodzik, tracąc miejsce w finale na rzecz Kacpra Pierzyńskiego, który wraz z Szymonem Sowińskim awansował do najlepszej ósemki zawodów. W wąskim finale obaj nasi reprezentanci zdobyli medale. Pierzyński, który wyeliminowany został po oddaniu 22 strzałów, ukończył rywalizację na trzecim stopniu podium, a Sowiński, który wówczas pozostał na placu boju z Czechem Tomasem Peskiem, sięgnął po tytuł wicemistrza Europy. W klasyfikacji drużynowej biało-czerwoni uplasowali się na drugiej lokacie, ustępując o sześć punktów Serbom.

Srebrne krążki w rywalizacji mikstów w karabinku pneumatycznym stojąc R10 (SH1) zgarnęli Emilia Babska oraz Marek Dobrowolski, którzy w kwalifikacjach tej konkurencji zajęli drugie miejsce dające im tym samym prawo walki o złoto. W decydującym starciu o mistrzostwo Europy biało-czerwoni zmuszeni byli uznać wyższość świetnie dysponowanych zarówno w kwalifikacjach jak i w finale Słowaków, Veroniki Vadovivovej i Radoslava Malenovskiego. Brąz ostatecznie powędrował do Suzan Cevik i Erhana Coskunera z Turcji.

Wyniki:

Pistolet pneumatyczny P1 (SH1) – mężczyźni:
  1. Tomas Pesek (Czechy) – 229,2 pkt.
  2. Szymon Sowiński (POLSKA) – 226,2 pkt.
  3. Kacper Pierzyński (POLSKA) – 208,0 pkt.

    9. (el.) Filip Rodzik (POLSKA)
Karabinek pneumatyczny stojąc R10 (SH1) – miksty:
  1. Veronica Vadovicova, Radoslav Malenovsky (Słowacja)
  2. Emilia Babska, Marek Dobrowolski (POLSKA)
  3. Suzan Cevik, Erhan Coskuner (Turcja)

————

Screen: IPC/YouTube

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL