Podnoszenie ciężarów: Kozdryk i Szymański z medalami w Manchesterze!

Kilkunastoosobowa polska reprezentacja uczestniczy w rozgrywanym w Manchesterze Pucharze Świata w podnoszeniu ciężarów. W pierwszym dniu startów podopieczni trenera Mariusza Oliwy sięgnęli po dwa krążki. Srebrny kruszec wywalczyła Justyna Kozdryk, z brązu cieszył się z kolei Sławomir Szymański.

Medalowy worek biało-czerwonych ciężarowców rozwiązała Justyna Kozdryk ze Startu Radom, która zmagania w kategorii wagowej do 45 kg rozpoczęła od udanego podejścia do ważącej 87 kg sztangi. Wynik dający w końcowym rozrachunku srebro Pucharu Świata paraolimpijska wicemistrzyni z 2008 roku osiągnęła w trzeciej kolejce, w której po poprawce zaliczyła 90 kg. Pięć kilo więcej od naszej reprezentantki wycisnęła dzisiejsza zwyciężczyni Latifat Tijani z Nigerii, a podium z rezultatem 80 kg uzupełniła pochodząca z Kazachstanu Gulim Kurmanbajewa. Czteroosobową stawkę z 57 kg na koncie zamknęła druga z Polek, Monika Szram (CR Grudziądz).

Znakomite widowisko zafundował nam Sławomir Szymański, który do samego końca bił się o podium w rywalizacji grupy do 49 kg. Sztangista Startu Wrocław wszystkie swoje próby zaliczał czysto. Brązowy krążek nasz reprezentant przypieczętował wynikiem 132 kg, mając za sobą wcześniej dobrze wykonane technicznie podejścia do 125 oraz 128 kg. Lepsi od naszego zawodnika okazali się Nigeryjczyk Yakubu Adesokan, a także Japończyk Tetsuo Nishizaki, którzy ukończyli czwartkowe zawody, wyciskając odpowiednio 140 oraz 138 kg. W kategorii tej na starcie pojawiło się sześciu panów.

————

Screen: IPC

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL