Krzysztof Ciuksza i Łukasz Czarnecki stypendystami Funduszu Natalii Partyki

W dniu wczorajszym w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbyła się uroczysta gala Funduszu Natalii Partyki, w trakcie której przyznane zostały stypendia 10 młodym zawodnikom. Wśród nagrodzonych znaleźli się także Krzysztof Ciuksza i Łukasz Czarnecki, medaliści lipcowych mistrzostw świata osób niepełnosprawnych w lekkoatletyce.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Trenujący na co dzień w gorzowskim Starcie Krzysztof Ciuksza pierwsze kroki na międzynarodowej arenie postawił przed rokiem. Podczas mistrzostw Starego Kontynentu we włoskim Grosseto sięgnął po srebro (400 m) i brąz (800 m). Niewiele brakowało, a w Rio de Janeiro również wylądowałby na podium. Do pełni szczęścia w olimpijskim finale 400 metrów zabrakło mu zaledwie 0,29 s. W Londynie Krzysztof Ciuksza dostarczył polskim kibicom wielu powodów do radości. W finałach 200 i 400 metrów pobiegł po dwa tytuły wicemistrza świata. Styl, w jakim wyszarpał rywalom srebro na krótszym z dystansów, na długo pozostanie w pamięci sympatyków „królowej sportu”.

Drugi ze stypendystów, liczący niespełna 18 lat Łukasz Czarnecki, przed wylotem na swoje pierwsze lekkoatletyczne mistrzostwa świata mógł pochwalić się w rzucie oszczepem życiówką na poziomie 38,44 m. Na stadionie olimpijskim w Londynie pierwszy raz w karierze udało mu się posłać oszczep poza granicę 40 metrów. Sztuki tej dokonał aż pięciokrotnie. W najlepszej mierzonej (drugiej) kolejce na tablicy wyników pojawiło się 47,77 m. Rezultat ten dał mu trzecią pozycję i brązowy medal. Debiut marzenie!

Parterem Funduszu Natalii Partyki jest sieć sklepów Biedronka. Dzięki ich zaangażowaniu stypendia te rozdane mogły zostać już po raz trzeci. Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele zarówno dyscyplin letnich jak i zimowych, którym przyznane zostało finansowe wsparcie w wysokości 10 tysięcy złotych.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL