Lekkoatleci oraz pływacy z kolejnymi sukcesami podczas igrzysk europejskich we Włoszech!

Biało-czerwoni nie zwalniają tempa i wciąż zachwycają swoimi występami podczas igrzysk europejskich dla sportowców z zespołem Downa, które gości włoska Ferrara. W piątek oraz sobotę powiększyli swój dorobek o kolejne medalowe trofea.

Dziesięć medali (jeden złoty, trzy srebrne i sześć brązowych) zgromadzili na swoim koncie polscy lekkoatleci na dzień przed zakończeniem europejskich igrzysk. W sobotę znakomicie zaprezentowała się Magdalena Dąbrowska, która do zdobytego wcześniej brązu na setkę dołożyła mistrzowski tytuł na 400 metrów oraz srebro w lekkoatletycznym trójboju. W wyścigu na jedno okrążenie tuż za podium znalazła się Patrycja Strama, a szósta była Agnieszka Bauer. W wielobojach natomiast, w którego skład wchodziły bieg na 100 metrów, skok w dal, a także pchnięcie kulą, Strama ponownie zajęła czwartą lokatę, a pięcioosobową stawkę zamknęła Zuzanna Szymańska. Nasze panie wystartowały również w finale skoku w dal, w którym najlepiej poszło Magdalenie Dąbrowskiej (6. miejsce). Tuż za nią sklasyfikowano kolejno Zofię Dzięcioł, Patrycję Stramę oraz Agnieszkę Bauer.

Po drugi indywidualny krążek (wcześniej brąz na 1500 metrów) sięgnął Dominik Ulatowski, który w finale 400 metrów dotarł do mety na trzeciej pozycji. Oczko niżej uplasował się Kamil Grabowski, a na odpowiednio siódmej i ósmej lokacie wylądowali ostatecznie Antoni Wiercioch oraz Filip Walecki. W trójboju lekkoatletycznym czwarte miejsce wywalczył Antoni Wiercioch, piąte Mikołaj Woźniak, a ósme Beniamin Iwon.

Dwa brązy przywiozą do Polski nasze sztafety 4×100 m. W żeńskiej rywalizacji na bieżni zaprezentowały się Zofia Dzięcioł, Agnieszka Bauer, Patrycja Strama oraz Zuzanna Szymańska. Wśród panów natomiast po medal pobiegli Antoni Wiercioch, Mikołaj Woźniak, Kamil Grabowski, a także Dominik Ulatowski.

Pływacy również niezawodni

Wielu emocji dostarczają nam w Ferrarze również występy naszych pływaków. Znakomicie w pływaniu synchronicznym wypadły Matylda Bagińska i Alicja Młodzińska, zdobywając złote medale w duecie. To jednak nie koniec dobrych wiadomości, bowiem dodatkowo Alicja sięgnęła również po brąz w pokazie solowym.

Kolejne krążki dołożyła do swojego skarbca Jagoda Litner, która wcześniej wygrała dwie konkurencje (200 metrów zmiennym i 100 metrów klasycznym) i trzykrotnie była druga (50 i 100 metrów grzbietem, 200 metrów dowolnym). Tym razem nasza utalentowana pływaczka w grupie zawodniczek z trisomią mozaikową wygrała zmagania na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, a na 100 metrów kraulem zgarnęła srebro.

W finale 200 metrów stylem klasycznym mogliśmy oglądać Pawła Krupińskiego, który w silnie obsadzonej stawce dopłynął do mety na siódmej pozycji. W grupie masters ostatecznie był trzeci. Dziesiąty wynik eliminacji uzyskał Jakub Muszyński, a tuż za nim sklasyfikowany został Bartosz Matusiewicz.

Pracowity piątek ma za sobą Zofia Dzięcioł, której tego dnia przyszło rywalizować w czterech konkurencjach. W medalowym wyścigu na dystansie 100 metrów stylem zmiennym wykręciła szósty wynik, a na dystansie 400 metrów kraulem zdobyła siódme miejsce. Dodatkowo Dzięcioł była dziesiąta na 50 metrów żabką oraz trzynasta na setkę kraulem. Na siódmym miejscu w finale 100 metrów znalazła się Elżbieta Sieber, zajmując w klasycznym sprincie jedenastą pozycję.

Udany debiut w imprezie zaliczył Sebastian Ślósarczyk, który w zmaganiach kraulistów na dystansie 800 metrów osiągnął piąty wynik. Nasz pływak zakwalifikował się do finału 100 metrów delfinem, w którym był siódmy. Drugą dziesiątkę wyników otworzył Szymon Gromada. Biało-czerwoni licznie byli reprezentowani w konkurencji 50 metrów techniką dowolną, w której drugą dziesiątkę najlepszych rezultatów zamknął Gromada. Pozostali zawodnicy – Krupiński (23.), Muszyński (25.), Matusiewicz (26.), Grzegorz Krzemień (29.) oraz Sebastian Ślusarczyk (30.) uplasowali się w trzeciej dziesiątce.

————

Fot. Fundacja SONI

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL