Kadra narodowa lekkoatletów wraz z trenerem Zbigniewem Lewkowiczem od kilku dni przebywa w Bydgoszczy na dwutygodniowym zgrupowaniu. W dniach 6-7 maja odbył się międzynarodowy miting, na którym padło wiele wartościowych rezultatów. Start na Kujawach to kolejny etap przygotowań naszych zawodników do docelowej tegorocznej imprezy, jaką są mistrzostwa świata w Londynie.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Najlepsze dwa wyniki padły w pchnięciu kulą mężczyzn. Pierwszy w rankingu zawodów był rezultat Janusza Rokickiego. 42-latek, mający w swoim dorobku trzy srebrne medale igrzysk paraolimpijskich, w najlepszej próbie uzyskał 14,43 m. Tym samym pokazał, że złota wywalczonego przed dwoma laty w Katarze łatwo nie odda. Kolejne dwa najlepsze wyniki były dziełem Bartosza Tyszkowskiego. W kuli, w której jest aktualnym mistrzem świata i wicemistrzem paraolimpijskim, oddał najlepsze pchnięcie na 13,21 m, zaś w dysku uzyskał 41,82 m. Wyniki te pokazują, że zawodnik z gorzowskiego Startu również powinien być mocnym ogniwem podczas lipcowego czempionatu. Jego klubowy kolega Marek Wietecki, który w Londynie bronić będzie brązu, rzucił dyskiem na odległość 45,78 m. Dało mu to czwarty wynik pod względem punktowym podczas mitingu.

Bardzo dobrze spisała się w swoim pierwszym starcie Lucyna Kornobys. Startująca na wózku zawodniczka  w swojej najmocniejszej rzutowej konkurencji – pchnięciu kulą – triumfowała z wynikiem 8,15 m, znacznie lepszym od swojego najlepszego osiągnięcia w Rio de Janeiro.  Dobrą formę Polka pokazała również w oszczepie i dysku. W czołowej „10” wyników na miejscu dziewiątym znalazł się uzyskany przez Alicję Fiodorow rezultat w biegu na dystansie 200 m, a na dziesiątym – pierwszy z konkurencji technicznych rezultat Macieja Lepiato w skoku wzwyż. Nasz rekordzista świata, po świetnym otwarciu sezonu wynikiem 2,16 m, tym razem pokonał poprzeczkę zawieszoną sześć centymetrów niżej.

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

 

Pełne wyniki mitingu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.