Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Bydgoszczy przełożone!

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała szyki całemu sportowemu środowisku. Ostatnie wydarzenia wymusiły na organizatorach przełożenie bądź odwołanie szeregu krajowych oraz międzynarodowych imprez. Los ten podzieliły również czerwcowe lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Bydgoszczy, które przesunięto na bliżej nieokreślony termin.

Lekkoatletyczne zmagania z udziałem najlepszych w Europie sportowców z niepełnosprawnością zaplanowane zostały w terminie 2-7 czerwca na bydgoskim stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka. W obliczu napływających informacji o stale rosnącej liczbie zakażeń koronawirusem, który dotarł już do większości krajów na świecie, utrzymanie pierwotnie ustalonej daty zawodów graniczyło z cudem. Decyzja o przełożeniu mistrzostw zapadła po spotkaniu przedstawicieli PZSN „Start” oraz World Para Athletics, które odbyło się w środę 25 marca. Jeżeli sytuacja ulegnie poprawie, obie strony dołożą wszelkich starań, aby zawody przeprowadzono jeszcze w tym roku.

Półtora roku temu w Berlinie, który gościł szóstą edycję europejskiego czempionatu, najliczniejsza w historii lekkoatletyczna reprezentacja Polski zdominowała rywalizację w konkurencjach biegowych oraz technicznych i zasłużenie sięgnęła po zwycięstwo w medalowej klasyfikacji mistrzostw. Najwięcej krążków (aż 17) zgarnęli piątego dnia mistrzostw, a końcowy triumf w imprezie przypieczętowali dorobkiem 61 krążków: 26 złotych, 15 srebrnych i 20 brązowych, poprawiając w ten sposób dotychczasowy rekordowy wynik z włoskiego Grosseto (2016), gdzie na podium stawali 50-krotnie.

————

Fot.: Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL