Lekkoatletyka: Biało-czerwoni startują na Maderze – poznajmy ich bliżej!

Pięcioro polskich sportowców z zespołem Downa rozpoczęło dziś w Funchal na Maderze walkę o medale mistrzostw globu. W mistrzostwach, które potrwają do końca tygodnia, biało-czerwoni zaprezentują się w konkurencjach lekkoatletycznych.

Organizatorem tegorocznych mistrzostw świata osób z zespołem Downa jest międzynarodowa federacja SU-DS (ang. Sports Union for athletes with Down Syndrome) skupiająca w swoich szeregach przedstawicieli z 57 krajów całego świata. Dla najlepszych z najlepszych przygotowane zostały komplety medali w trzech dyscyplinach: lekkoatletyce (po raz piąty), koszykówce 3×3 (debiut na MŚ) oraz tenisie stołowym (po raz trzeci). Polskę na Maderze reprezentuje pięcioro lekkoatletów, których udział w tak prestiżowych zawodach był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Fundacji PZU, firmy SAE OiZ, firmy KAN Trademark, właściciela marki TATUUM, a także indywidualnych darczyńców dokonujących wpłat poprzez crowdfundingową platformę zrzutka.pl.

Poznajcie bliżej całą piątkę reprezentującą nasz kraj w Funchal!

Magdalena Dąbrowska – specjalistka od 100 metrów oraz skoku w dal. W konkurencjach tych sięgnęła w czerwcu w Krakowie po dwa złote medale mistrzostw Polski. Taki sam kruszec zawisł na jej szyi przed rokiem podczas mistrzostw Europy osób z zespołem Downa w Portugalii. Lekkoatletyka to jednak niejedyna miłość Magdaleny. Poza „królową sportu” nasza zawodniczka uwielbia jeździć na nartach i tańczyć, na co dzień zgłębia również tajniki capoeiry oraz czyta książki.

Magdalena Dąbrowska, fot. SONI

Zofia Dzięcioł – niezwykle wszechstronna młoda sportsmenka, której z powodzeniem udaje się łączyć treningi w wodzie z lekkoatletyką oraz narciarstwem zjazdowym. Aktualna wicemistrzyni Polski w skoku w dal oraz brązowa medalistka na 100 metrów, w 2017 roku w Portugalii stawała na podium mistrzostw Europy osób z zespołem Downa. Podczas tegorocznych Europejskich Igrzysk INAS otrzymała powołanie do pływackiej reprezentacji Polski. Za jej sprawą dorobek biało-czerwonych powiększył się wówczas o trzy trofea. W wolnym czasie, którego na co dzień nie ma zbyt wiele, czyta, tańczy oraz gra na flecie.

Zofia Dzięcioł, fot. SONI

Zuzanna Szymańska – kolejne mocne ogniwo w naszej sportowej układance. W konkurencjach technicznych (rzut dyskiem i oszczepem, pchnięcie kulą) czuje się jak ryba w wodzie. W tych specjalnościach zapewne nasza miotaczka poszuka swoich szans na medale. W przerwie pomiędzy treningami oraz wyjazdami na zawody rysuje, słucha muzyki oraz ogląda filmy.

Zuzanna Szymańska, fot. SONI

Dominik Ulatowski – złoty medalista jubileuszowych XXV Mistrzostw Polski w lekkoatletyce w biegu na dystansie 400 metrów. Zwycięstwo w Krakowie to jak dotąd najważniejszy sukces w jego sportowej karierze. Poza bieżnią jak większość młodych chłopaków Dominik uwielbia ganiać za piłką, zaś każdą wolną chwilę poświęca na słuchanie muzyki.

Dominik Ulatowski, fot. SONI

Mikołaj Woźniak – tegoroczne mistrzostwa Polski w Krakowie okazały się być dla niego bardzo udane. W konkurencji skoku w dal, w którym pokładał ogromne nadzieje, wywalczył złoty medal. Kocha muzykę i taniec. Godzinami mógłby oglądać filmy z serii Jurassic World, a swoją wiedzą na temat dinozaurów z pewnością zagiąłby niejednego z nas.

Mikołaj Woźniak, fot. SONI

————

Fot.: SONI.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL